Sıkça Sorulan Sorular

Tavan kenar stropiyer modelleri

Stropiyer köpük tavan döşemeleri perdelik amacıyla da kullanılır. Yapıştırmak amacıyla özel yapıştırıcılar kullanılır. Alçıların sağlam ve dayanıklı bir şekilde …

Stropiyer fiyatları ne kadar?

stropiyer-fiyatları-ne-kadar

Stropiyer Sıkça Sorulan Sorular %6 indirimle Stropiyer Kartonpiyer Çıta Tavan Çıtası 4 Cm 30 Adet (60 Metre) 354 TL’ye, %5 indirimle Stropiyer Kartonpiyer Sarmaşık Desen 14 Cm 20 Adet (40 Metre) 520 TL’ye, %13 indirimle Europiyer Hazır Kartonpiyer Stropiyer 02-SERİ (1 metre fiyatlı) 10 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Tavan kartonpiyer fiyatları ne kadar?

En Popüler Stropiyerler

 1. STROPİYER TAVAN & DUVAR KAPLAMA PANELİ 1.KALİTE 9.FARKLI MODELEn Ucuz 355,20 TL +2 FİYAT.
 2. LED SPOT UYUMLU IŞIK BANDI STROPİYER KARTONPİYER ASMA TAVANEn Ucuz 465,00 TL +2 FİYAT.
 3. STROPİYER KARTONPİYER LED-1 MODELİ TAVAN KAPLAMA IŞIK BANDIEn Ucuz 319,90 TL +2 FİYAT.

Stropiyer tavan kaplama ısı yalıtımı sağlar mı?

Ürünün ana malzemesi olan EPS (Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük), kaliteli ve çevre dostu bir malzeme olmasının yanı sıra çok amaçlı kullanım imkanı da sunar. Asıl üretim amacı ısı yalıtımı olmasına rağmen ses ve nem yalıtımında da çok etkilidir.

Tavan stropiyer ne ile yapıştırılır?

Bu yüzden tavanlarda yüksek performanslı yapıştırıcılar kullanılmalıdır. Tavanlarınız için güçlü bir yapıştırıcı arıyorsanız Tavan Strafor yapıştırıcısına bu kategori üzerinden sahip olabilirsiniz. Desenli Strafor Yapıştırıcısı: Desenli strafor yapıştırıcısı daha çok duvarlarda kullanılmaktadır.

Stropiyer suya dayanıklı mı?

Strafor duvar paneli suya dayanıklı mı sorusu ürünü ilk kez kullanacak olan kişilerin sık sık sorduğu sorulardan biridir. Strafor paneller su geçirmez şekilde üretilirler. Bu sebeple mutfak ve banyo gibi alanlarda da rahatça kullanabilirsiniz.

Stropiyer düşer mi?

Şunu da söyleyeyim stropiyer fayans gibi, mozaik gibi, plastik gibi yüzeylere stropiyerin kendi yapıştırıcısı ile yapamazsınız. Yaparsanız yapıştırıcı zemine ne kadar iyi tutunursa stropiyeride o kadar sağlam taşır. Bu tavsiyelerimiz yapmazsanız sonradan düşmesi normaldir.

Stropiyer ne ile yapıştırılır?

Yapıştırıcı olarak aldığınız bir özel yapıştırıcı yoksa ve ne alacağınızı bilmiyorsanız saten alçıda kullanabilirisiniz. Fakat bizim tavsiyemiz alçı derz dolgusu kullanmanızdır. Bu alçılar içinde en sağlam ve en dayanıklı olan malzemedir.

Stropiyer köpük boyanır mı?

Boyanabilir mi? Sadece plastik ve su bazlı boyalarla boyanabilir.

Banyo tavan köpüğü sağlıklı mıdır?

Tavan kaplama malzemesinin üretim amacı nem ve rutubet yalıtımını sağlamaktır. Bu nedenle günümüz şartlarında hem ekonomik hemde yalıtım amaçlı üretilen en verimli ve en sağlıklı üründür.

Banyo tavan kaplama rutubeti önler mi?

Tavan kaplamalar küfü yok etmez, sadece görünmesini ve yüzeye geçmesini engeller. Sağlığınız için tavanlarınızda küf varsa kaplamayı yapmadan önce küf önleyici ile temizleyebilirsiniz. Tavanda parçaları düz olarak yapıştırmanızı engelleyecek dökülmeler varsa öncelikle bu kısımları düzleştirmelisiniz.

Stropiyer dayanıklı mı?

Stropiyerin dayanıklılık gösterdiği bir diğer nokta da nemdir. Alçı içermediği için rutubete dayanıklıdır ve banyolarda rahatlıkla kullanılabilir. DÜŞME-SÖKÜLME RİSKİ Uygulamadaki bir aksaklık veya yanlışlık sonucu hem alçı kartonpiyerin hem de stropiyerin düşme riski vardır.

Bir stropiyer kaç metre?

1 ADET İSTENDİĞİNCE ( 15 ADET 30 MT ) GÖNDERİLECEKTİR. 13 CM genişlik ve 2 metre uzunluğundadır. polistren XPS köpük malzeme ALÇISIZ Kartonpiyer STROPİYER hafif, sert, esnek, boya tutar, düşmez, kırılmaz, uygulaması kolaydır. silikon yada saten alçı ile yapıştırılabilir.

Tavan kaplama çeşitleri nelerdir?

Geçmeli duvar ve tavan panelleri, easypan dekoratif duvar ve tavan panelleri, ahşap tavan panelleri, asma tavan panelleri, tematik tavan panelleri, ışıklı tavan panelleri olmak üzere daha birçok farklı seçenekle yaşam alanlarınızda büyük değişimler yaratabilirsiniz.

Köpük stropiyer nedir?

Ham petrolden imal edilmiş sentetik bir malzemedir. Bu malzeme yalıtım amaçlı ya da paketleme malzemesi olarak kullanım alanlarına sahiptir. İki tuğla duvar arasında, çatı arasında ve gerektiğinde iç duvarlarda yalıtım sağlamak amacıyla kullanılan bir malzeme türüdür.

Stropiyer tavan nasıl temizlenir?

Yumuşak dokuya sahip mikrofiber bezi silme aşamasında kullanmanızı tavsiye ederiz. Düzenli olarak temizlenen duvarlarda bile bazı izlerin çıkarılması zor olabilir. Sürtünme izleri ve boya kalemlerinin lekelerini genel amaçlı sprey temizlik maddeleri kullanarak çıkarabilirsiniz.

Strafor tavan kaplama ses yalıtımı yapar mı?

strafor-tavan-kaplama-ses-yalıtımı-yapar-mı

Tavan strafor ses yalıtımı konusunda belli bir miktarda katkı sağlamaktadır. Isı ve ses yalıtımları tercihlerinde gürültü önleme amacıyla büyük ölçülerde katkı sağlamaktadır.

Stropiyer sağlığa zararlı mı?

Stropiyer üretimin de cfc (zehirli gaz) kullanılmadığından sağlığa zararlı değildir. %90 kadar miktar olarak havadan oluşmaktadır ve oldukça hafif bir özellik vermektedir.

Tavan köpüğü ne ile yapıştırılır?

Tavan kaplama köpüğünü isteğinize göre ( Alçı , Silikon , Mastik ) ile yapıştırabilirsiniz.

Stropiyer perdelik kaç cm olmalı?

Ve her seferinde de yapacağınız uygulamanın kurumasını beklemeniz gerekiyor. Sekiz santimlik perdelik uygulaması yaparsanız bu on santimlik stropiyerin arka tarafına dişleri denk geliyor.

Stropiyer yanar mı?

Sorulara cevap Stropiyer ustası olarak şunu söyleyebilirim eğer ki ısı veya ısısının geçtiği borular tavana çok yakın ise bu ustanın iyi kullanacağınız malzemeye göre yakabilir eriyebilir. Şekil değiştirebilir. Biz piyasanın en kaliteli malzemelerini ve sağlam en kaliteli olanını kullanıyoruz.

Perdelik kaç cm olmalı?

perdelik-kaç-cm-olmalı

Bu iş çok kapsamlı ve değişkendir. Evdeki duruma göre kullanılacak perdelere göre değişir. Fakat ortalama bir perde boşluk bırakmak için bizim ölçümüz 20 santimdir.

Strafor köpük su geçirir mi?

Strafor’u meydana getiren Styrene, suda çözülmeyen ve erimeyen bir yapıda olduğundan kapalı gözeneklerinin duvarları suyu geçirmez.

Strafor köpük yerine ne kullanılabilir?

Strafor kullanımı yerine böyle durumlar için sıva, alçı veya sunta gibi kaplamalar tercih edilir.

Kartonpiyer neden düşer?

kartonpiyer-neden-düşer

Kartonpiyer su buharı almış olabilir. Deprem veya sarsıntı esnasında düşebilir. Firma duvara çentik atmadan kartonpiyeri takmışsa veya alçı, yapıştırıcı vs. kullanmamışsa düşebilir.

Strafor küfü önler mi?

-Nem,küf ve rutubeti önler. -Isı yalıtımı sağlar. -Ses yalıtımı sağlar.

Banyo tavan kararması nasıl önlenir?

Banyo tavanlarında küf oluşumu engellenemiyorsa köpük tavanlar ve çeşitli plastik tavan kaplamaları kullanılabilir. Plastik tavanlar asma tavan olarak geçen ve tavana doğrudan monte edilmeyip bir iskelet üzerine monte edilmektedir. Bu sayede tavanınızda oluşan kararmış görüntüyü giderebilirsiniz.

Banyoda küf oluşmaması için ne yapılmalı?

banyoda-küf-oluşmaması-için-ne-yapılmalı

Küfü engellemek için duvarları fırçalamak için su ve deterjan kullanın. Ayrıca banyo için uygun sprey temizleyicileri de uygulayabilirsiniz. Bunun için temizleyiciyi püskürtebilir veya bir fırça ile uygulayın. Daha sonra bir süre bekleyip alanı temizleyin.

Tavan kartonpiyer nedir?

tavan-kartonpiyer-nedir

Alçıdan yapılan tüm iç dekorasyon ürünlerinin genel adı olarak kullanılsa da, dilimizde başka bir kelime olmadığından, kartonpiyer, iç dekorasyonda tavan duvar birleşiminde yatay şekilde uzanan mimari öğeyi ifade eder.

Maybe you are interested in:

evde çilek nasıl kurutulur

İlgili aramalar

 1. Stropiyer fiyatları
 2. Kartonpiyer tavan fiyatları
 3. Köpük kartonpiyer fiyatları tekzen
 4. Köpük Kartonpiyer Fiyatları
 5. Strafor Kartonpiyer
 6. Tavan stropiyer fiyat
 7. Ev kartonpiyer Modelleri
 8. Köpük Stropiyer

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button