Sıkça Sorulan Sorular

Stor mutfak perde modelleri

Çift mekanizmalı stor perde modelleri ile odanıza modern bir hava katmak istiyorsanız karartma, bambu, tül, zebra stor perdeler uygun fiyatlarla …

Stor perde nasıl seçilir?

Öncelikle stor perdenizi kullanmak istediğiniz odanın dekorasyonuna uygun tarzda seçmelisiniz. Mobilyalar, halı, duvar rengi gibi unsurlarla uyumlu bir stor perdenin oluşturacağı atmosfer göz dolduracaktır. Stor perde seçiminizde odada yer alan pencere sayısı ve ışığın yönü etkili bir rol üstleniyor.

Mutfak Stor perde ölçüsü nasıl alınır?

mutfak-stor-perde-ölçüsü-nasıl-alınır

Perdenin en ölçüsü pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağı ve solu 10 cm taşırarak alınmalıdır. Boy ölçüsünü perdenin kapanmasını istediğimiz noktaya kadar alabiliriz. Alüminyum borunun çıplak görüntüsünü engellemek için 10 cm sarım payı ilave etmeliyiz.

Stor perde çeşitleri nelerdir?

stor-perde-çeşitleri-nelerdir

Stor perdelerin çeşitleri şu şekildedir:

 1. Kumaş stor perde.
 2. Tül stor perde.
 3. Çift mekanizmalı stor perde.
 4. Screen stor perde.
 5. Zebra stor perde.

Stor perde güneşlik mi?

Zaten bu perdenin kalın bir kumaş üzerinden üretilmesi, perdeyi bir güneşlik formatına sokmuştur. Stor ve zebra perdelerin de güneşlik özellikleri vardır.

Stor perde hangi deterjanla yıkanmalı?

Stor perdeleri temizlemek için en etkili deterjan beyaz sabundur. Çünkü sabun, stor perde üzerindeki tozları anında kaldırır, perdelerin kirden arınmasını sağlar.

Stor perde açılmadan yıkanır mı?

Stor perdeler çamaşır makinesinde yıkanamaz. Zarar görmeden temizlenmesi için kuru temizleme yapan özel firmalara teslim edilmelidir. Stor perdenin mekanizmalı yapısı nedeniyle, çamaşır makinesinde yıkamak mümkün değildir. Ancak evde stor perde yıkamak istiyorsanız, halı yıkar gibi yere sererek yıkamanız mümkün.

Stor perde yıkama fiyatı ne kadar?

stor-perde-yıkama-fiyatı-ne-kadar

Stor perde yıkama fiyat hesaplama: perdenin toplam alanı ile m2 yıkama ücretini çarpıyoruz: 2,4m2 x 10 TL = 24 TL sonucu ortaya çıkmaktadır.

Stor perde temizliği nasıl yapılır?

► Temiz bir kovanın içerisine biraz Arap sabunu koyarak asılı olan stor perdenin her tarafını bu sabunlu suyla temizleyebilirsiniz. Perdeyi temizlerken arka tarafını sabitlerseniz daha kolay temizleyebilirsiniz. ► Her tarafını iyice köpürtüp sildikten sonra temiz bir suyla perdenin her yerini durulayın.

Stor perde çıkrık mı?

stor-perde-çıkrık-mı

Stor perde mekanizmasında çıkrık prensibi ile çalışmaktadır ve kuvvetten kazanç vardır.

Zebra perde metresi kaç para?

zebra-perde-metresi-kaç-para

Zebra Perde Bambu – 115,00TL/m2 | Perde.com.

Karartma perde yıkanır mı?

karartma-perde-yıkanır-mı

Not: Önemli olduğu için bir kere daha hatırlatalım: Blackout/karartma stor perdeler kesinlikle yıkanmamalıdır. Kornişe takılı blackout perdeniz varsa temizleme şekli için satıcı firmadan bilgi almalısınız. Klasik perde tarzındaki modellerin yıkanması ve ütülenmesi mümkün olabilir.

Stor perde l ayak ne işe yarar?

Kullanım Alanları :Stor ve Zebra Perdelerin Kornişlerin Duvara veya Eğimli Yüzeye Montajını Sağlar.

Stor perde metrekaresi kaç para?

stor-perde-metrekaresi-kaç-para

Metrakare stor perde fiyatı 13 TL den 150 Tl ye kadar farklılık gösterir.

Stor Perde mı tül mü?

stor-perde-mı-tül-mü

Stor perdeyi sürekli aşağıya indirerek dış dünya ile tüm bağlantınızı kopardığınız gibi evin enerjisinden ve ışığından da çalarsanız. Oysa açık renkli bir tül ile, dışarısıyla bağınızı koparmamış ve evlerimiz için çok önemli olan güneş ışığını kesmemiş olursunuz.

Stor perde hesaplama nasıl yapılır?

stor-perde-hesaplama-nasıl-yapılır

Stor perdenizi komple açın ve metre yardımı ile enine ve boyuna ölçülerini alın. Sonra bu ölçüleri birbiri ile çarpın perdenizin metrekaresi ortaya çıkacaktır. Perdenizin eni 1,45 cm boyu ise 2 metre ise bu perdenin metrekaresi; 1,45*2 = 2,90 şeklinde olacaktır.

Stor perde malzemesi nedir?

Stor perde, gerek kullanım kolaylığı gerekse dayanıklılığı sebebiyle tercih edilen bir modeldir. Temelde, alüminyum bir boru üzerine kumaşın sarılmasıyla oluşan bir mekanizmadır. Kullanılan kumaşlar, desen ve renk özellikleri değişse de mekanizme bütün stor perde çeşitlerinde aynıdır.

En boy genişlik nedir?

en-boy-genişlik-nedir

Genişlik en , yükseklik ise boy olarak adlandırılır. Perde ölçüleri yani ebatları yazarken enxboy şeklinde önce genişlik sonra yükseklik yazılır. Mekanizmalı stor, zebra, jaluzi, dikey perdelerde genişlik yani en , üstteki mekanizmanın genişliğidir.

Stor perde ne sıklıkta yıkanır?

3-5 ayda bir yıkama yaparsanız üzerine sinmiş olan kokulardan ve yağlardan onları kurtarabilirsiniz. Diğer odalardaki stor perdeler çok fazla kirlenmeyecektir. Mesela salonda bulunan storlar, az cam açılıyorsa ve içeriye çok toz girmiyorsa yılda 1 kez yıkanması idealdir.

Pliseli zebra perde ne demek?

Bir kumaş, bir tül şeklinde alt alta dokunarak zebra kumaşı oluşturulmuştur. Bu kumaş ikiye katlanarak yukarı aşağı hareket ettirilmesiyle gece gündüz işlevi gerçekleştirilmektedir. Bu işlev şu şekildedir; kumaş kısımları üstü üste geldiğinde tül kısımlarından ışığı içeri almaktadır.

En iyi tül beyazlatma hangisi?

Beyaz sirkeyi kullanarak tül perdeleri beyazlatmak için yapacağınız işlem çok basit. Deterjan bölmesine eklediğiniz toz deterjan üzerine beyaz sirke dökün ve 30 derece yıkama moduna alarak tüllerin temizlenmesine şahit olun. Beyaz sirke sayesinde yıpranmış ve kirlenmiş tülleriniz eskisine göre daha beyaz görünecek.

Maybe you are interested in:

konteyner yere sabitleme

İlgili aramalar

 1. Stor Perde Modelleri
 2. Zebra Perde Modelleri
 3. Stor Perde Mutfak
 4. Zebra Perde Fiyatları
 5. Stor güneşlik
 6. Stor Perde – Trendyol
 7. brillant çift-mekanizmalı tül stor perde
 8. Koçtaş Stor Perde

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button