Sıkça Sorulan Sorular

Spot tavan lambası

Duvara ya da tavana monte edilerek kullanılan sıva üstü çeşitleri farklı tasarımları ile dikkat çeker. Bu modellerin de yuvarlak ve kare şeklinde tasarlanan …

Spot lambaların fiyatları ne kadar?

Spotlar

 1. Meyan Round Downlight Spot Beyaz. 79,99 TL. Mağazadan Teslim Seçeneği.
 2. Füme Cam Spot Hb-8002-01 İkili. 749,90 TL. …
 3. Slım Downlıght 3W 3000K. 54,99 TL. …
 4. Slım Downlıght 6W 6400K. 74,99 TL. …
 5. Taşlı Spot Tk181008-3Cr Üçlü 1.299 TL. …
 6. Edson Led Spot Tekli. 299,90 TL. …
 7. Nano Üçlü Spot Üçlü 749,90 TL. …
 8. Rocchetta Krom Spot Tekli. 199,90 TL.

Spot lamba tasarruflu mu?

Tasarruflu ampullerin kullanılabildiği bu aydınlatma araçlarında sizlerde kullanım esnasında oldukça rahat edersiniz. Spot lambaların bir takım özellikleri vardır. Bu özellikleri ile normal lambalardan ayrışmaktadırlar. Daha az enerji tüketirler.

Spot lambaların ömrü ne kadardır?

Kullanım ömrü en fazla 4000 saat olan spot lambalar mevcuttur.

LED mi çok yakar spot mu?

LED lambalar, normal ampullere kıyasla biraz değil, bir hayli az enerji tüketir. Çünkü LED lambalar %90 daha az enerji harcayıp, daha fazla ışık üretirler; bu sayede enerji tasarrufu elde edilmesine yardımcı olurlar.

Asma tavan için hangi LED kullanılır?

Sıva altı ya da sıva üstü led spot ledleri asma tavan ya da alçı tavanlarda güvenle tercih edebilirsiniz. Led spot aydınlatma sistemleri yeterli aydınlatma imkanını estetik şekilde size sunar. Bunun yanında elektrik tasarrufu açısından oldukça avantajlı bir sistemdir.

Spot ışık arası kaç cm?

Lambaların takılacağı noktaları önceden belirlemeniz montaj sürecinde işinizi kolaylaştırır. Duvar kenarı ile spot ışığı arasındaki ideal spot lamba aralığı en az 20 cm olmalıdır.

Göz sağlığı için hangi ampül?

Okuma ya da konsantrasyon gerektiren işlerin yapıldığı alanlarda 4000-6500 K değerleri arasındaki soğuk beyaz LED ampul tercih edilmesi daha doğruyken, dinlenme ve rahatlığın ön planda olduğu alanlarda 2700-3000 K değerleri arasındaki sıcak beyaz (sarı) ışık kullanılmalıdır.

Şerit LED mi daha çok yakar ampul mü?

Şerit Led’ler diğer tüm aydınlatma sistemlerine göre daha tasarrufludur. En azından bir adet ampul en az 20 Watt olduğu düşünüldüğünde durum daha aşikâr bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Led kullanımı özellikle tasarruflu olmasının yanında birde uzun ömürlü bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Göz sağlığı icin ışık nasıl olmalı?

Göz sağlığı için ofiste ve evde kullanılan aydınlatmaların büyük önem taşıdığını söyleyen Dünyagöz Ataköy Hastanesi’nden Op. Dr. Haluk Talu “Ofislerde kullanılan ışığın odanın her bölümüne homojen dağılması gerekiyor. Çalışma yüzeyinin parlaklığı, bakılan nesnenin parlaklığının en az üçte biri olmasına dikkat edilmeli.

LED ampul sağlığa zararlı mı?

Cevap: Hayır, sanılanın aksine LED lambalar sağlığa zararlı değildir. LED lambaların içi çevre dostu teknoloji ile donatılmıştır. Tüm Avrupa yönetmeliklerine uygundur, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilirler, çevreye zararları bulunmaz.

LED spot neden bozulur?

LED ampul, hava sirkülasyonu olmayan dar bir alana veya kapalı bir gövdeye monte edildiğinde aşırı ısınma problemi görülebilir. Bu şekilde ısınma da arıza olasılığını artırmaktadır. LED ampullerin kısa sürede bozulmasının LED dışındaki diğer sebebi de sürücü devre tasarımının zayıf olmasıdır.

5 watt LED spot kaç lümen?

Satıcı puanı, Hepsiburada.com müşterileri tarafından verilen zamanında gönderim, paketleme ve genel alışveriş deneyimi puanlarına göre hesaplanmaktadır.

Salona kaç watt LED ampul?

Bu bağlamda 20 m2 kare bir salonunuz olduğunu düşünürsek, 30 35 W’a eş değer şekilde led ampul sayınızı artırabilir, ortalama 2000-3000 lümen değerine sahip ampuller tercih edebilirsiniz. Bu bağlamda hem watt, hem de lümen değeri oldukça önemli bir faktördür.

Spot lamba kaç amper çeker?

P = I x V formülünden I = 100 / 220 = 0,45 amper çıkar. Yani 100 watt bir ampul 0,45 amper akım çeker.

Asma tavan LED ne kadar yakar?

Gergi tavan sisteminde kullanılan LED tipine ve iç derinliğine bağlı olarak 28w/m2 ile 2000w/m2 büyük bir aralıkta ciddi tüketimlere varmaktadır.

Asma tavan ne renk olmalı?

Genel olarak açık renk kullanılan asma tavanlar evi daha geniş göstermesi nedeniyle beyaz renkte olanları çokça tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden biride beyaz rengin verdiği genişlik ve ferahlık hissinin tavana daha uyumlu olmasıdır.

Spot lamba kaç voltla çalışır?

Farklı potansiyel birim değerlerine sahip olan ürünler arasından 6 volt, 12 volt, 24 volt spot lamba çeşitlerini bulmak mümkündür.

Maybe you are interested in:

çamaşır suyu pireyi öldürürmü

Related searches

 1. Asma tavan spot
 2. Led Spot tavan
 3. Spot ışık
 4. Spot ışık tavan
 5. Tekzen Spot lamba
 6. Spot Lamba modelleri
 7. Asma tavan spot lamba montajı
 8. Sıva Üstü Spot

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Check Also
Close
Back to top button