Sıkça Sorulan Sorular

Soba kurumu lekesi nasıl çıkar

KURUM LEKESİ NASIL ÇIKAR? Soba kullanımının en zor yanlarından biridir kurum lekesi. Soba borusunu temizlemek için boruyu yerinden çıkarınca kurum lekesi …

Baca kurumu lekesi nasıl çıkar?

Limon suyu eldeki kurum lekesini çıkarmak için iyi bir yöntemdir ama elinizde kesikler ya da çatlaklar varsa dikkat etmenizi öneririm. Kurum lekesi halınıza bulaştığında ise, halıya dökülen kurumun üzerine bol miktarda yemek tuzu dökünüz. Bir iki saat bu şekilde bekletip sert bir fırça ile fırçalayın.

Sobadan akan kurum lekesi nasıl çıkar?

-Halıya zarar vermeyecek olan sıvı bulaşık deterjanı veya arap sabunu 1-2 ölçek eklenir ve köpürtülür. Yumuşak ve temiz bir bez yardımı ile köpüklü su isli bölgeye uygulanır. Ovma işlemi devam ettikçe leke yavaş yavaş çıkacaktır.

Soba is lekesi nasıl çıkar?

Soba isi lekelerini çıkarmak için, lekenin üzerine limon sıkıp tuz ekilir ve ovalanarak yıkanır.

Duvardaki kömür isi nasıl temizlenir?

Kararan duvar lekesi için uygulanan yöntemi isli duvar için de uygulayabilirsiniz. İsli duvarı silmek için hazırladığınız suyla sirke, bulaşık deterjanı ve arap sabunu karışımı hazırlayın ve isli alanları silin, durulayın ve kurulayın.

Çıkmayan lekeleri nasıl?

çıkmayan-lekeleri-nasıl

İlk adım olarak lekenin üzerine bol miktarda soda dökün ve bir süre lekeyi bu şekilde bekletin. İkinci adım olarak temiz bir beze de biraz soda döküp lekeli bölgeyi iyice ovalayın. Son olarak makine de yıkayın, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz.

Baca kurumunu ne temizler?

Baca temizleme yöntemlerinden ilki karbonat. Yanan sobaya bir kaşık karbonat atın ve sobanın bütün kapaklarını kapatın. Bu sayede bacadaki kurumlar borudan ve bacadan dökülecektir.

Sobadan akan zift lekesi nasıl çıkar?

1 çay bardağının yarısı kadar çay ve diğer yarısı kadar sirke konulur. Hazırlanan karışım, ziftli olan bölgeye sürülmelidir. Pamuk ya da kuru bez ile ziftli bölge yavaşça temizlenir. Yaklaşık 24 saat bekledikten sonra zift temizlenir.

Kuzine soba pas lekesi nasıl çıkar?

Soba üzerinde oluşan pası sökebilmek için OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. OK-151 pası %100 etkili bir şekilde metale zarar vermeden söken bir kimyasaldır. Daldırma ya da püskürtme yöntemi ile sobanın üzerinde oluşan pas OK-151 kullanılarak sökülebilmektedir.

Soba ne ile temizlenir?

Sobanız sönükken ve soğuduğunda sobayı kalıp sabunlu suyla ıslatılmış mikro fiber bez ile silebilirsiniz. Eğer sobada cam bölümler var ise bu alanları amonyaklı bezlerle silmeniz gerekecektir. Soba kullanan kişiler ayda 1 kere soba borularını çıkartıp iç kısımlarını temizlemeli ve baca temizliği yapmalıdırlar.

Soba katranı nasıl temizlenir?

Katran ya da zift bulaşan bölgeye bol miktarda aseton ovma işlemi yaparsanız katran lekesini temizlemiş olursunuz. Bu yöntemler dışında en çok kullanılan ve tercih edilen bir başka yöntem ise; tiner ile katranın temizlenmesidir.

Maybe you are interested in:

ferforje yatak başlığı

Related searches

  1. Kıyafetten kömür lekesi Nasıl çıkar
  2. Kömür lekesi nasıl çıkar
  3. Duvardaki kurum lekesi nasıl çıkar
  4. Koltuktan kurum lekesi nasıl çıkar
  5. Kömür lekesi çıkar mı
  6. İs lekesi nasıl çıkar
  7. Kumaştan is lekesi nasıl çıkar
  8. İs lekesi koltuktan nasıl çıkar

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button