Sıkça Sorulan Sorular

Siva nedir

Sıva, yapı elemanlarının yüzeylerini örtme, düzeltme ve koruma amacıyla kullanılan bir malzemedir. Pek çok farklı işleve sahip olan sıva, iç ve dış mekanlarda geniş bir kullanım alanına sahiptir. İşte sıva hakkında sıkça sorulan soruların cevapları:

Sıva Ne İşe Yarar?

Dekoratif Sıva Nedir? Uygulaması Nasıl Yapılır? - Decoplas

Sıva, tatbik edildikleri yapı elemanlarının yüzeylerini örtme ve düzgün gösterme görevinin yanı sıra, atmosfer koşullarından koruma, ısı yalıtımı ve ses yutuculuk gibi önemli işlevlere de sahiptir.

Siva Harci Kaç Para?

Sıva harcının fiyatı bankalara göre değişebilir. İşte bazı bankaların sıva harcı için sunduğu taksit seçenekleri:

Related Articles
  • Halk Bankası: 4 taksitte toplam 254,90 TL.
  • HSBC: 4 taksitte toplam 254,90 TL.
  • Garanti Bankası Ticari: 2 taksitte toplam 254,90 TL.
  • Finansbank Ticari: 2 taksitte toplam 254,90 TL.

Hazır Sıva İçinde Ne Var?

Hazır sıva, polimer ve kimyasal katkılar içeren, ekonomik bir çimento ve perlit karışımıdır. Kalın sıvaların oluşturulmasında kullanılır.

Mineral Sıva Ne İşe Yarar?

Mineral sıva, doğal renkli granit ve mermer tanecikleri içeren, koruyucu bir iç ve dış cephe kaplamasıdır. Solmaya karşı yüksek dirence sahiptir ve su buharını geçirgenliği yüksektir.

Sıva Su Geçirir Mi?

Alçı sıvalar su ve su buharına karşı hassasiyet gösterir. Bu nedenle ıslak alanlarda ve dış mekanlarda kullanılmazlar. Alçı sıvaların seramik uygulaması öncesi ıslatılması önerilmez.

Sıva Ne İle Sürülür?

Sıva işlemi için 1 ölçü çimento ve 3 ölçü kum kullanabilirsiniz. Kaba sıva için ise 1 ölçü çimento, 2 ölçü kireç tozu, 9 ölçü kum kullanılabilir. Sıva yapmadan önce yüzeyin kuru ve temiz olması önemlidir.

Sıva İşlemi Kaç Gün Sürer?

Sıva işlemi, bütün duvarın harçla kaplandığı anda tamamlanır. Ortalama bir ev duvarı için sıvanın kuruma süresi 1 gecedir. Kaba sıva kuruduktan sonra ince sıva uygulanır.

25 kg Mineral Sıva Kaç M² Yer Yapar?

Dekoratif Mineral Sıva, Macarpol EPS

Mineral sıvanın sarfiyatı görünüm ve renge bağlı olarak değişebilir. Beyaz mineral sıva için sarfiyat 3-4 kg/m²’dir. Her 25 kg’lık Kraft torba, uygun koşullarda saklandığında 12 ay raf ömrüne sahiptir.

Sıva, yapı işlerinde vazgeçilmez bir malzeme olarak kullanılır ve farklı türleri farklı amaçlar için uygundur. Sıva nedir ve nasıl kullanılır sorularının cevaplarını bulmak, projelerinizde daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button