Sıkça Sorulan Sorular

Modernist istanbul

İstanbul, Dubai ve Suudi Arabistan ofisleri ile birçok uluslararası markaya hizmet vermektedir. Yıl içerisinde 300 ‘den fazla etkinlik ve 100’ün üzerinde …

İstanbul Modern Ne Zaman Açılacak 2022?

i̇stanbul-modern-ne-zaman-açılacak-2022

COVID-19 salgını sebebiyle 17 Mart’ta geçici olarak ziyarete kapatılan İstanbul Modern, güvenli bir müze deneyimi için hazırlıklarını tamamladı. Müze, 16 Haziran Salı günü ziyarete açılıyor.

İstanbul Modern de ne var?

i̇stanbul-modern-de-ne-var

Uluslararası standartlarda bir müze binası olarak izleyiciyi merkezine alan İstanbul Modern’in yeni binası, sergi salonları, eğitim atölyeleri, sinema, kütüphane, tasarım mağazası, etkinlik alanları, kafe ve restoranıyla sanatseverleri yakın bir zamanda yeniden ağırlamaya hazırlanıyor.

İstanbul Modern hangi semtte?

i̇stanbul-modern-hangi-semtte

İstanbul Modern Sanat Müzesi, Beyoğlu Semti sınırları içerisinde, Galataport Kruvaziyer Limanı’nın içindedir. konumlanır. Türkiye’deki modern sanatlar ile ilgili en iddialı müzedir. İstanbul Modern’in içinde süreli sergiler ve güncel gösterimler olduğu gibi, Eczacıbaşı Sanat Koleksiyonu’ndan oluşan kalıcı sergi de var.

İstanbul Modern kaç TL?

Yurtiçinden gelen ziyaretçiler için kişi başı ödenmesi gereken ücret 37 TL’dir. 10 kişi ve üzeri grup halindeki girişler ise kişi başı 30 TL olarak belirlenmiş. Emekli, öğrenci, öğretmen ve 65 yaş üzerindeki kişiler için indirimli bilet fiyatı 21 TL’dir.

İstanbul Modern ücretli mi?

i̇stanbul-modern-ücretli-mi

İstanbul Modern, Karaköy’deki yeni binasına taşınıyor. Yeni binamızın açılışı için hazırlıklarımız devam ediyor. Açılış tarihiyle ilgili güncel bilgileri internet sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. İstanbul Modern her Perşembe günü, ücretsiz olarak* kapılarını tüm ziyaretçilere açıyor.

İstanbul Modern sahibi kim?

i̇stanbul-modern-sahibi-kim

İstanbul Modern Sanat Müzesi veya kısaca İstanbul Modern, Türkiye’nin ilk modern sanat müzesidir. Eczacıbaşı ailesinin öncülüğünde, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından kurulan müze, 11 Aralık 2004’te ziyarete açıldı.

İstanbul Modern nereye tasindi?

14 yıldır koleksiyon ve süreli sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, kafe ve mağazasıyla Karaköy’deki 4 numaralı Antrepo’da faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern, geçici olarak Beyoğlu’na taşındı.

İstanbul Modern geçici mekan nerede?

İstanbul Modern’in geçici mekanı Beyoğlu’ndaki eski Union Française binası olarak belirledi. Müzenin mevcut binası ise 18 Mart’a kadar hizmet verecek. İstanbul Modern, 2016 yılında yaptığı açıklama ile yeni müze binası tamamlanana kadar Galataport sahasında bulunan Paket Postanesi’nde hizmet vereceğini açıklamıştı.

İstanbul Modern taşınıyor mu?

i̇stanbul-modern-taşınıyor-mu

İstanbul Modern, Karaköy’deki yeni binasına taşınıyor. Yeni binamızın açılışı için hazırlıklarımız devam ediyor. Açılış tarihiyle ilgili güncel bilgileri internet sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İstanbul Modern hangi mimar?

i̇stanbul-modern-hangi-mimar

Karaköy’deki eski yerinde yeniden kapılarını açacak olan İstanbul Modern’in yeni binası; Centre Pompidou, Whitney Müzesi, Centro Botín, Beyeler Vakfı Müzesi gibi uluslararası pek çok müze ve sanat kurumunu tasarlayan, Pritzker ödüllü mimar Renzo Piano imzasını taşıyor.

Pera Müzesi’nde ne var?

Pera Müzesi’nde hangi koleksiyonlar mevcut? Pera Müzesi’nde Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu ve Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu olmak üzere üç koleksiyondan seçkiler sergileniyor.

İstanbul Modern ne zaman kuruldu?

i̇stanbul-modern-ne-zaman-kuruldu

Ülkemizin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olarak kurulan İstanbul Modern, 2004 yılında kapılarını açtığı günden bu yana kentin kültür sanat hayatında önemli bir rol üstlendi.

İstanbul Modern müzesi hangi gün ücretsiz?

i̇stanbul-modern-müzesi-hangi-gün-ücretsiz

İstanbul Modern Beyoğlu’ndaki geçici mekânının kapılarını, Borsa İstanbul’un desteğiyle perşembe günleri herkese, salı günleri ise gençlere ücretsiz olarak açıyor.

Müzekart ne kadar?

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan MüzeKart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir.

İstanbul Modern Ne zaman taşınacak?

Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’in yeni binası yapılana kadar tüm faaliyetlerini sürdüreceği geçici mekân belirlendi. Beyoğlu’ndaki eski Union Française binasına taşınacak olan İstanbul Modern, Karaköy’de 18 Mart’a kadar ziyaret edilebilir.

Pera Müzesi ne kadar?

pera-müzesi-ne-kadar

Pera Müzesi her cuma 18.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Istanbul Sinema Müzesi ne kadar?

istanbul-sinema-müzesi-ne-kadar

Son olarak İstanbul Sinema Müzesi, Pazartesi-Cuma 11:00-18:00, Cumartesi günleri 11:00-17:00 saatleri arasında ziyarete açık. Müze Pazar günü ziyarete kapalı. Tam bilet 30 TL, indirimli bilet 15 TL şeklinde fiyatlandırılmış. Instagram adresi olan @istanbulsinemamuzesi’ni takibe alın derim.

Müze Kart Nereden Alınır?

müze-kart-nereden-alınır

Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor. Ayrıca isteyenler, "https://muze.gov.tr/" adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor.

İstanbul Modern kaç metrekare?

Müze binası üçü yer üstünde ve ikisi aşağıda olmak toplam 5 katlı. 15.000 m2’lik bina, yalnızca İstanbul Modern’in mevcut ve gelecekteki sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapmakla kalmayacak aynı zamanda topluma ve şehre buluşma alanı olarak da hizmet verecek.

Modern Sanat Müzesi ne demek?

Modern sanat eserlerinin sergilendiği müzeler.

Maybe you are interested in:

çocuk odası fikirleri

Related searches

  1. istanbul modern, sanat müzesi sanal tur
  2. İstanbul Modern Sanat Müzesi eserleri
  3. İstanbul Modern Galataport
  4. Modern Sanat Müzesi ücret
  5. İstanbul Modern Galataport ne zaman açılacak
  6. istanbul modern closed
  7. Modernist Group İlker Sungurlar
  8. İstanbul Modern Sanat Müzesi Nerede

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button