Makrome ornekleri

by TA Haber Taşıyıcı
Makrome Nedir, Makrome Duvar Süsü Nasıl Yapılır?— Kendin Yap Fikirleri | Armut Blog | Makrome, Elişi fikirleri, Iplik elişi

Makrome ile neler yapılabilir?

Makromeden yapılabilecek ürünler şu şekilde sıralanabilir:

 1. Salıncak.
 2. Duvar süsü
 3. Kırlent.
 4. Saksılık.
 5. Halı/ kilim.
 6. Saksı askısı
 7. Gazetelik.
 8. Kapı süsleri.

Makrome sanatı nedir?

Makrome; araçsız, elle yapılan ve birbiri arasından geçirilen ipliklerin meydana getirdiği düğümlerle gelişen bir düğümleme sanatı. Düğümleme tekniklerini kullanarak yapılan ve özellikle el becerisi gerektiren bu sanat, tekstil ve örme sanatının ilk basamğı olarak görülüyor.

Makrome ürün nedir?

Makrome Ile Hangi Hobi Ürünleri Yapılabilir? | Makrome

Makrome, özel düğüm tekniklerinin kullanılması ile örülen tekstil ürünlerine verilen bir isimdir. Eski denizciler tarafından sıkça kullanılan bir metottur. Denizcilerin kullandığı kimi makrome çeşitleri bıçak saplarını, şişeleri ve gemilerin ve geminin kimi kısımlarını süslemen için kullanılırdı.

Makrome düğümleri nelerdir?

Farklı isimlerle de ulaşabileceğiniz makrome isimlerinin tüm versiyonlarını da göreceksiniz.

 1. Başlangıç düğümü
 2. Ters başlangıç düğümü
 3. Kare düğüm.
 4. Burgu düğüm ya da spiral düğüm.
 5. Çoklu kare düğüm ya da çapraz kare düğüm ya da örümcek kare düğüm.
 6. Sarmal düğüm ya da sarma düğüm ya da nervür tekniği.

Pamuk makrome ipi ile ne yapılır?

Çantanın yanı sıra paspas, kilim, kırlent, supla veya runner gibi dekoratif ev eşyaları yapmak içinde bir o kadar ideal bir iplik türüdür. Bu iplik aynı zamanda anahtarlık, düş kapanı ve duvar süsü gibi küçük makrome tasarımları da yapabilirsiniz.

Makrome bileklik nedir?

Makrome Bileklikler Koyu Renkler - Bileklik - Bilezik - Miamano

Makrome Bileklik Kullanım Alanları Bohem ve hippi tarzlarının tamamlayıcı aksesuarı olan makrome bileklikler klasik şık kombinlerinize renk katmanızı sağlıyor. Kişiye özel tasarlanabilen makrome bileklik modelleri aksesuar merakı ve sanatsal bakış açısını birleştiriyor.

Makrome tarak nedir?

Doğal sandal ağacı malzemesi kullanılarak üretilmiş. Makrome ve dokuma işlerinizde püskül yapımında kullanabileceğiniz doğal naturel ahşap taraktır.

Hangi makrome ipi ile çanta yapılır?

Makrome Clutch / Makrome El Çantası Bu tip çanta yapımı için ayrıca 3 mm makrome ip ve 5 mm Tek Burgulu ip veya 4 mm 3 bükümlü Pamuk Halat İp de kullanabilirsiniz.

Makrome Yaprak kaç mm olmalı?

Makrome Duvar Süsü Yapımı : Yaprak Modeli | Ev dekorasyonu

Makrome Yaprak Modeli için en uygun ip 3 mm Tek Burgulu iplerdir. Makrome Emzik Askısı için 2 mm Tek Burgulu ipler, Slim Pamuklu Makrome ipleri uygundur.

Hangi ip ile makrome anahtarlık yapılır?

Makrome Anahtarlık ve Emzik Askıları için önereceğimiz ipler 2 mm, 3 mm Tek Burgulu String İpler ve 3 mm 2 Bükümlü Pamuk Halat İplerdir. 5 mm Tek Burgulu String İpler ile de çalışabilirsiniz fakat kullanacağınız kanca, halka veya klipsin ipi geçireceğiniz kısmının genişliğini göz önüne almanız gerekir.

Makrome perde için ne kadar ip gider?

Makrome Perde Temizliği Nasıl Yapılır? - Hobici Kutu

1 metrelik bir perde tutacağında 15-20 tane ip kullanırsanız perdeniz seyrek olur. Eğer 30-40 tane kullanırsanız kalın bir makrome perdeye sahip olabilirsiniz.

Makrome ip nerelerde kullanılır?

Makrome ipi kullanarak bitki askıları, giysiler, duvar süsleri, düş kapanları, kolyeler, bilezikler, küpeler, perdeler, masa örtüleri, bardak altlıkları, püsküller, anahtarlıklar, kitap ayraçları, kemerler vb. Boncuk, tılsım, deniz kabuğu vb. ekleyerek parçalarınızı vurgulayabilirsiniz.

Mikro makrome nedir?

Standart makrome projeleri genellikle 3 mm ila 6 mm kalınlığı arasında makrome ipleri gerektirir. Mücevherler ve küçük dekoratif eşyalar mikro makrome ipleri ile oluşturulur, bu da kullanılan ipin 0,5 mm ila 2 mm kalınlığında olduğu anlamına gelir.

Barbante ip ile ne yapılır?

Renatura Koyu Bej Barbante Ip Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Barbante ipi ile en çok yapılan tasarımlar amigurumi olarak bilinen örgü oyuncaklar, battaniye, supla, kırlent gibi dekoratif ev eşyaları. Aynı zamanda makrome projeleri içinde en çok tercih edilen iplikler arasında yer alır.

Makrome sabitleyici nedir?

Pevea Makrome Sabitleyici;Pamuklu iplerin,makrome çalışmalarının sabitleştirilmesi,tüylenmemesi ve dağılmaması için kullanılır. 1 kısım sabitleyici 2 kısım su ile inceltilerek fırçayla uygulanır.Normal ortam sıcaklığında kurutulur.Net 100 gr ürün ihtiva eder.

İlginizi Çekebilir

Related Posts

Leave a Comment

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Devamını oku

Privacy & Cookies Policy