Sıkça Sorulan Sorular

Kruvaze nedir

İşte, TDK bilgileri ile merak edilenler… KRUVAZE NE DEMEK, NEDİR? TDK’YE GÖRE ANLAMI. Kruvaze kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

Kruvaze kıyafet nedir?

kruvaze-kıyafet-nedir

Genellikle ceket veya yeleklerde ön parçaların birbiri üzerine kapanarak iliklendiği veya birbiri üzerine gelecek biçimde yapıldığı modeldir. Kruvaze yaka siyah elbise. Aynı zamanda elbise ve gömlek gibi parçalarda da birbiri üstüne geçen modeller de bu şekilde adlandırılır.

Kruvaze ceket nedir?

TDK’ya göre kruvaze, ön parçaları birbiri üzerine gelecek şekilde yapılmış olan ceket veya yelek anlamındadır.

Kruvaze yaka elbise ne demek?

Dikkat çeken ürünler arasında yer alan kruvaze elbise çeşitleri, koleksiyonların vazgeçilmez parçalarıdır. İki taraftan gelen kumaşlardan birinin daha geniş biçimde diğerinin üstüne binmesi şeklinde oluşan kruvaze şekli, estetik görünüm ortaya koyar.

Kruvaze ne demek Fransızca?

Kruvaze kelimesi Türkçe’de "haç şeklinde, çapraz" anlamına gelir. Fransızca croisé "haç şeklinde, çapraz" sözcüğünden alıntıdır. Fransızca sözcük Fransızca croiser "çapraz gitmek, karşıya geçmek" fiilinden türetilmiştir.

Kruvaze takım moda mı?

Erkek moda dünyasında kendine sağlam bir yer edinen kruvaze takım elbise öncelikle sıra dışı yaka tarzı ile fark yaratan bir modeldir. Bu takım elbise modelleri kumaş türüne, rengine, yakanın genişliğine, düğme sayısına ve kesim şekline göre üstelik kendi içinde de zengin bir çeşitliliğe sahiptir.

Kruvaze nerede giyilir?

kruvaze-nerede-giyilir

Krvuaze Ceket Nerede Giyilir? Biz kruvaze ceketlerimizi genellikle dünyayı ele geçirme planları yaptığımız ve yanında viski ile puro tükettiğimiz özel toplantılarda giyiyoruz. Şaka bir yana, normal ceketleri giydiğin her yerde giyebilirsin kruvaze ceketleri de.

4 düğmeli ceket ne denir?

kruvaze takım elbise modellerini diğer modellerden ayıran özellik cekettir. Standart ceketler dört düğmeli olmakta ve hepimizin bildiği üzere düğmeler iliklendiği zaman ceketin iki yanı ortada buluşmaktadır. Kruvaze ceket modellerinde ise ceketin sol yanı, sağ yanının üzerini örtecek şekilde geniştir.

Kruvaze yaka kimlere yakışır?

3. Kruvaze yaka giysinin tasarımındaki ekstra kumaşın, korsajın bir tarafından diğer tarafına geçerek bele oturmasıyla oluşur. Özellikle büyük göğüsleri daha küçük göstermede birebir. Buradaki elbise ise tüm kiloları saklayıp incecik gösteriyor insanı.

Straplez yaka nedir?

straplez-yaka-nedir

Straplez yaka en basit tanımıyla askısız ve kolsuz bir yaka kesimidir. Bu yaka kesimine sahip gelinliklere straplez yaka gelinlik denir. Askısız, göğsün üzerine oturan ve göğsü kavrayan modellerdir.

0 yaka tişört nedir?

0-yaka-tişört-nedir

Bisiklet yaka, yuvarlak yaka ya da sıfır yaka (Alm. Rundhalsausschnitt, Fr. encolure montante ronde, encolure ras du cou, İng. crew neck), gömlek ve süveterlerde boyun çevresi saran, yuvarlak şekilli, yaka dikliği olmayan dikim modeline denir.

Kruvaze ingilizcesi ne demek?

"kruvaze" teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları : 2 sonuç double-breasted s. double-breasted i.

Ibaç ne demek?

Bu bilgi sayfası, Victoria Bağımsız Geniş tabanlı Yolsuzlukla Mücadele Kurumuna (IBAC) amaçları, fonksiyonları ve yetkileri de dahil olmak üzere, genel bir bakış sağlar.

Kruvaze kumaş esnek mi?

Üretim yapılan malzemeye göre değişkenlik göstermekle birlikte krep kumaşlar genellikle esneklikleri ile ön plana çıkar. Halihazırda üretim amacı rahat kıyafetler tasarlama olduğu için neredeyse her zaman esnek bir yapıya sahip olur.

Çift yırtmaç mı tek yırtmaç mı?

En rahat kullanım için tercih edebileceğiniz ceketler, ortadan tek yırtmaçlıdır. Tabii arkadan yırtmaçlı ceketleri daha önce de sözünü ettiğimiz gibi kalçaları dışarı çıkık erkeklerin kullanmasında fayda vardır. Ancak düzgün bir kaçaya sahip iseniz üzerinizde oldukça şık duracaktır.

Yeleğin hangi düğmesi Iliklenmez?

YELEK, TAKIM YADA TAKIMA UYGUN OLARAK ÖNÜ AÇIK 1 YADA 2 DÜĞMELİ CEKETİN ALTINA GİYİLİR. ÜSTTEN 4 DÜĞMESİ İLİKLENİR, EN ALT DÜĞME İLİKLENMEZ. 3-4 DÜĞMELİ YADA KRUVAZE CEKETLE YELEK GİYİLMEZ.

Takım elbise ile papyon takılır mı?

Takım elbisenin ya da smokinin renginde bir papyon kullanmak risk almadan şık bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Papyonun tamamlayan kuşak olmazsa olmazdır. Papyon kullanıldığı zaman mutlaka kuşak kullanılmanız gerekir.

Kruvaze ölçüsü nasıl alınır?

kruvaze-ölçüsü-nasıl-alınır

KRUVAZE PERDE ÖLÇÜSÜ ALMA Perdenin duvardan duvara istenmemesi durumunda pencere pervazlarının iki yanından da eşit miktarda 25 – 50 cm arası taşarak ölçülmelidir. Boy ölçüsü yine kornişten yere kadar ölçülerek 2 cm düşülür.

Ceketin hangi düğmesi Iliklenmez?

ceketin-hangi-düğmesi-iliklenmez

– ceketinizin düğmesi otururken mutlaka açık olmalıdır, karşınızda kraliçe dahi olsa. – ayaktayken de her daim kapalı olmalıdır. 2 düğmeliyse üstteki; 3 düğmeliyse ortanca (kesin), üstteki (tercihen) iliklenir. en alt düğme ne yelekte ne cekette iliklenir.

Kruvaze perde nerede kullanılır?

Sadece salonlar değil, mutfak ve yatak odası da bu perdenin şıklığı için uygun. Yatak odası kruvaze perdesi arkasında güneşlik olarak bir de stor perde kullanılmış. Bu hem güneşten korunmayı, hem de gizliliği sağlıyor. Bu evin rustik dokusu ve ahşap mobilyalarına uyumlu kahve tonlarında bir kruvaze tül seçimi.

6 drop ne demek?

Normal boy ve kilodaki kişiler için belirlenmiş olan drop numarası 6’dır. standart takım elbise ve ceketlerde de çoğunlukla drop 6 ölçüsü edilir. Normalden kısa ve daha geniş bir gödek çeversien sahip erkekelr içinse drop 4 ölçüsü kullanılır. Drop 7 ve 8 ise uzun ve ince yapılı erkeklere hitap eder.

Blazer kalıp ne demek?

Kalıplı blazer ceketlerin gövde kısmı ise vücuda oturmalıdır. Ceketin üst düğmesini ilikleyerek vücuda oturup oturmadığı kontrol edilebilir. Kalıplı kesime göre daha rahat bir kullanım sunan soft blazer modelleri de ağır bir kumaştan ve ölçülü bir kesimden oluşur.

En iyi takım elbise markası hangisi?

Türkiye nin En İyi Takım Elbise Markaları Hatemoğlu, en köklü ve aranan markalardan olurken Damat Tween de bu alanda oldukça başarılıdır. Bu alanda kendini ispatlamış markalardan biri de Kiğılı dir. Kiğılı, Türkiye de en fazla markaya sahip olan markalardan biridir.

U yaka ne demek?

U yaka, ismi üzerinde U harfi formunda bir eğime sahip olan yaka tipidir. Oyuk yaka da denilir. Derinliği ayarlanabilir, dekoltesi istenilen düzeyde tutulabilir U yakalar, narin yapılı gelin adaylarına zarif bir görüntü katar.

V yaka uzun gösterir mi?

V YAKA BLUZ V yakalı bluz ya da kazaklar, boynunuzu açıkta bıraktığı için tüm vücudu daha uzun gösterir.

V yaka kimler giymeli?

V Yaka Modeli Her vücut tipi için uygun bir modeldir. Kıyafetlere dikey bir görünüm kazandırırken daha uzun bir boyun ve beden algısı yaratır. Geniş omuzlu ve geniş üst bedenli bayanlara özellikle tavsiye ediyoruz. Çok büyük göğüslere sahipseniz bu modeli çok tercih etmeseniz daha uygun olur.

Metal yaka ne demek?

Bunlardan biri de “metal yaka” kavramı. İş dünyasına beyaz ve mavi yakalıdan sonra giren metal yakalılar hem beyaz hem de mavi yakalılardan rol çalıyor. Bir robot herhangi bir işletmede kas ve beyin gücünün yaparak ayrıştığı işleri bir arada yerine getiriyor.

Takma yaka ne demek?

Bu yakalar boyun çevresine veya yaka oyuntusuna takılan yakalardır. Dik, bebe, volan, bahriye, gömlek yaka ve şömizye gibi yakalardır. Bunlar model özelliğine göre, yakanın devamı şeklinde farklı şekillerde bedenle beraber kesilen yakalardır.

Askısız elbiseye ne denir?

İlk olarak 1800’lü yılların ortasında ortaya çıkan straples yaka, omuzları tamamen açıkta bırakan, vücudu saran ve belde biten bir giysi çeşididir. Straples adı, strap (askı) ve less (-sız) kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur.

Maybe you are interested in:

biberiye bakımı

İlgili aramalar

  1. Kruvaze Nedir
  2. Kruvaze Ceket
  3. Kruvaze Palto
  4. Kruvaze Elbise
  5. Kruvaze Takım Elbise
  6. Kruvaze Yaka
  7. Kruvaze Kumaş Nedir
  8. Kruvaze konyak ne demek

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button