Sıkça Sorulan Sorular

Kapi girisi sundurma

Kapı sundurma çeşitleri nelerdir?

Kapı sundurma çeşitleri olarak da farklı tasarımları görebilirsiniz. Bazen giriş üzerinde gölgelik olan binanın bir parçası olarak oluşturabilir. Bazen de şekli ve boyutları artırılarak giriş görünümü değiştirecek nitelikte sunulabilmektedir. Bu anlamda geleceğin inşaat sektörü için gerçek bir tasarım seçimi olduğunu söyleyebiliriz.

Kapı üstü sundurma modelleri nelerdir?

Kapı üstü sundurma modellerinde günümüzde üretilen modellerde dayanıklılık ve estetiklik söz konusudur. İmalattan montaja kadar olan süreçte güvenli bir şekilde üretimlere devam eden firmalar yeni tasarımlarla beraber çok uygun modellerini tüketicilere sunmaya devam etmektedir.

Peki, kapı üstü sundurma modelleri nelerdir?

Kapı Üstü Sundurma Modelleri ile Dış Kapılarınızı Göz Alıcı Hale Getirin -  Santiyede

Kullanıldığı alana şık ve estetik bir görünüm katan kapı üstü sundurma ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi sizlerle paylaşıyoruz. Kapı üstü sundurma modellerinde günümüzde üretilen modellerde dayanıklılık ve estetiklik söz konusudur.

Related Articles

Kapı ve pençelerinizi koruma amaçlı bir üründür.?

Kapı ve pençelerinizi koruma amaçlı bir ürün olarak kullanılan kapı üstü sundurmalar yağmur ve kar gibi kötü hava koşullarına karşı pencerelerin temiz kalmasını sağlamaktadır. Çevreye zarar vermeyen pratik ve çabuk bir montaj kolaylığı da sağladığı için minimum rahatsızlık vermektedir.

Hangi kapı önü sundurmaları vardır?

Pek çok kapı önü sundurma tipi mevcuttur. Uyguladığımız sundurmalar yerle temassız olabileceği gibi istendiği takdirde ince duvarlar, parmaklık gibi öğelerle desteklenebilir. Genellikle yandaki taşıyıcılar üzerinde polikarbon ve cam bulunmaktadır.

Sundurma ne işe yarar?

Sundurma Ne İşe Yarar? Sundurmalar, yapı dışlarında bulunan pencere ve kapı gibi alanları farklı iklim koşullarına karşı korur. Özellikle yağışlı havalarda, kapı girişlerinde güvenli giriş çıkış için bir alan yaratmaya yarar.

Sundurma kapı nedir?

Sundurma, bir kapı ya da herhangi bir geçidin girişini küçük bir çatı gibi yağmur, güneş vb. etmenlerden koruyan ve arkası duvara verilen yapı.

Sundurma inşaat alanına girer mi?

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde, pergola ve benzerlerinin ruhsata tabi olmadığı düzenlenmiş ve yargı kararlarında da yönetmelikteki tanımına uygun inşa edilen sundurma ve pergola benzeri imalatların ruhsat gerektirmediği kabul edilmiştir.

Sundurma nedir harita?

Sundurma çoğu bölgede, yanlardan çık çatıya sahip mekan yapısı olarak tanımlanmaktadır.

Sundurma malzemesi nedir?

Sundurma Nedir? | Günsoy Orman Ürünleri

Sundurma yapımında en çok kullanılan malzeme; polikarbon’dur. Polikarbon sundurma, cam sundurmalara oranla on kat daha hafiftir. Dolayısıyla taşıma ve montajı kolaydır. Polikarbon malzemeyle alüminyum çerçeveler de sık kullanılmaktadır.

Sundurma hangi malzemeden yapılır?

Genelde metal ve ahşap tercih edilir. Üst kaplaması onlarca malzeme çeşidi ile yapılabiliyor. Bunlardan bazıları sandviç panel levhalar, oluklu çatı levhaları, osb ve membranlar vb. Yada üzerine kiremit tercih edebilir ve daha bir çok kaplama malzemesi saymak mümkün.

Sundurma altı nedir?

Sundurma Nedir? | Günsoy Orman Ürünleri

Hint mimarisinde önemli bir yere sahip olan sundurma, kapıların ve herhangi bir geçidin giriş bölümünü yağmur, güneş, rüzgâr ve daha birçok etmenden korumaya yarayan arka kısmı duvara verilen yapılardır.

Asma kat yapmak yasak mı?

Yönetmelikte yapılan değişiklikler kapsamında; konut binalarının zeminindeki iş yerlerinin zemin kat yüksekliği 4,5 metreyi geçmeyecek. Bu yapılarda; depreme dayanıklı perde duvarlı sistem zorunlu olacak, kısa kolon oluşturulmayacak. Asma kat yapılamayacak.

Pergola ve sundurma nedir?

0535 406 61 31 | Şile Pergole (Pergule, Pergola), Sundurma Çatı İşleri  (Firması, Firmaları, Ustası, Fiyatları)

Pergola kelimesi, “çatı saçağı, balkon, sundurma” anlamına gelen Latince, pergula kelimesinden gelir. Tarihte, özellikle Roma döneminde, taş, tuğla ve ahşaptan yapılmış olan pergolalar, yapıların dış duvarlardan çıkıntı yaptığı ve bir yanından sütunun desteklendiği bahçelerde görülmektedir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button