Haberler

Fenerbahçe’den Erden Timur’un VAR İddialarına Yanıt: Detaylı İnceleme

Fenerbahçe’nin yöneticisi Selahattin Baki, Hatayspor karşılaşmasının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Baki, Galatasaray Başkanvekili Erden Timur’un son günlerde dile getirdiği konuşmalara karşılık vererek önemli açıklamalarda bulundu.

"Yalancı ve Sahtekarca Açıklamalar!"

Fenerbahçe

Selahattin Baki, Erden Timur’un yaptığı açıklamaları değerlendirirken, bu sözlerle ilgili kamuoyunu uyarmaktan geri kalmadı. "Yine futbolun dışına çıkıyoruz ama bazı yalancı ve sahtekarca açıklamalar yapıldı. Bir kere daha! Artık bu şahsın söylediklerini kamuoyunun ciddi anlamda sorgulaması gerekiyor." ifadeleriyle dikkat çekti.

"Trajikomik ve İronik"

En Komik Sahneler 2 | İşler Güçler - YouTube

Selahattin Baki’nin açıklamalarında "Teraziden kaçan hırsızdır" ifadesine de yer verildi. Baki, Fenerbahçe’nin yönetim olarak yaşadığı sorunları ve hak arayışını gündeme getirdi: "Biz zaten yönetime geldiğimizden beri kendilerini, bizim kendi penceremizden gördüğümüz TFF, MHK, Türk futbolu ile ilgili problemler, 1959 öncesi Fenerbahçe’nin yenilen hakları, hak arayışımız ve hak yürüyüşümüz ile ilgili zaten 4 kere teraziye çağırdık. Hatta dedik ki ‘İstiyorsanız GSTV’ye çıkalım, başkanlar çıksın, başkanınız çıkamıyorsa başkan vekiliniz çıksın ya da her kimi istiyorsanız o çıksın. Ama çıksın biri’ dedik. Dolayısıyla doğru. Teraziden kaçan hırsızdır. 4 defa davet ettik ama karşımıza çıkamadılar."

"Hukuki Arayışımız Başlayacak"

İnceleme ve Karar Nedir? | Mükyen Hukuk

Erden Timur’un VAR iddiaları, Fenerbahçe’yi farklı bir açıdan zorladı. Baki, Lale Orta’nın Başkan Ali Koç’a VAR görüntüsü gönderdiği iddiasına dikkat çekti. Ancak bu iddia hem Lale Orta hem de Ali Koç tarafından hızla reddedildi. Fenerbahçe, konuyu TFF’ye taşıdı ve hukuki arayışlarının başlayacağını duyurdu: "Lale Orta olayı vahim iddia. Hem Sayın Lale Orta hem Başkanımız Ali Koç 5 dakika içinde şiddetle reddetti. TFF’ye de olayın araştırılmasıyla ilgili başvuruda bulunduk. Başkanımız, hukuki hak arayışını hafta içi yapacak. Bir yalan da burada var. Ciddi araştırılması gerekiyor. TFF, Türk futbolunun madem ki amiri, amirali ya aydınlatıcı olacaklar ya da bu oyunun bir parçası olacaklar."

"Akıl Tutulması Yaşıyorlar"

Akıl Tutulması (Max Horkheimer) - Fiyat & Satın Al | D&R

Selahattin Baki, Erden Timur’un iddialarına karşı sert bir üslupla cevap verirken, bazı noktalara da vurgu yaptı. Özellikle Temsilciler Kurulu üyeleriyle ilgili çıkan tartışmalara değinen Baki, "Temsilciler üyesi bir beyefendinin Koç Holding çalışanı olduğunu söyledi. Basit bir araştırmayla kendisinin 3 senedir emekli olduğunu, Koç Holding ile hiçbir alakası yok. Madem Koç Holding bu kadar rahatsızlık vesilesi bu camiada, kendi yönetim kurullarında şu anda mevcut Koç Holding çalışanı olan bir hanımefendi var. Hanımefendinin CV’sini ‘Koç Holding’ten ‘bir holding’e çevirmişler. Yani hanımefendi CV’sini değiştirecek kadar akıl tutulması yaşıyorlar." dedi.

"Sözlerimizi Doğru Anlayın"

Son olarak, Selahattin Baki, bazı algıların doğru olmadığını vurgulayarak şunları söyledi: "Bazı algıları var. Zamanında yok PFDK Fenerbahçe taraftarı, Fenerbahçe formasıyla karar veriyormuş falan. Yahu arkadaşlar! Hiç konuşmadığımız bir durum var. TFF Başkanı Sayın Büyükekşi, Galatasaray taraftarı. Onu da bırakın resmi kulüp üyesi. Hiç konuşan yok. Artık kamuoyunun bu yalanlara, bu sahtekarlıklara tenezzül etmemesi gerekiyor."

"Alzheimer Başlangıcı Olabilir"

Alzheimer Belirtileri

Fenerbahçe’nin yanıtı olan bu açıklamalar, Türk futbolu içerisindeki tartışmaları sürdürüyor. Erden Timur’un VAR iddiaları ve Fenerbahçe’nin verdiği cevaplar, spor kamuoyunda büyük ilgiyle takip ediliyor. Bu süreçte, taraftarlar ve futbolseverler, gelişmeleri yakından izlemeye devam edecekler.

Fenerbahçe’den Erden Timur’un VAR iddialarına yanıt! "Akıl tutulması yaşıyorlar" başlıklı bu gelişmeleri sitemizden ve güncel haber kaynaklarından takip edebilirsiniz.

Fenerbahçe’den Gelen Akıl Tutulması İddialarının Detayları

Fenerbahçe Erden Timur’un VAR İddialarına Nasıl Yanıt Verdi?

Fenerbahçe yöneticisi, Erden Timur’un VAR iddialarına dair şu şekilde yanıt verdi: "İsimleri verdim, ‘Tanıyor musun’ dedim, ‘Tanıyorum’ dedi. ‘Ben böyle bir talimat vermedim’ dedi. Futbol transferinde bunların normal olduğunu söyledi, ‘Ben 11 yıldır transfer yapıyorum, bu kadar inisiyatifi kimse alamaz’ cevabını verdi. Yaşanan şeyleri, yaşanmamış gibi; yaşanmamış şeyleri de yaşanmış gibi anlatıyor."

Nefin Sahibi Kim?

Erden Timur, Forbes’un 2020 verilerine göre Türkiye’nin en zengin 100 kişisi arasında yer alıyor ve yaklaşık $400 milyonluk bir servete sahip. 2015 yılında, dağıtılabilir karın en az yüzde %51’ini toplumsal fayda sağlamak amacıyla Nef Vakfı’nı kurdu.

Erden Timur Kimdir Vikipedi?

Erden Timur, 1982 yılında Mersin’de doğmuş bir iş insanıdır. Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamladıktan sonra, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Daha sonra London School of Economics’te ekonomi eğitimi aldı ve 2010 yılında kendi şirketi olan Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş.’yi kurarak iş hayatına atıldı.

Musa Timur Kimdir Nerelidir?

Musa Timur, 1336 yılında Semerkant yakınlarındaki Şehr-i-Sebz’e bağlı Hoca Ilgar köyünde dünyaya gelen bir tarihi figürdür. Turagay ile Tekina Hatun’un çocuğu olarak, Barlaslar kabilesinin reisi olan Turagay’ın soyundan gelir. Musa Timur, 1370 yılında Çağatay Hanlığı’nın batısını kontrol altına alan askeri bir lider olarak önemli bir rol oynamıştır.

Erden Timur Hastalığı Nedir?

Erden Timur’un sağlık durumuyla ilgili, öksürük şikayeti nedeniyle hastaneye başvurduğu ve Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili olarak bilinen Erden Timur’a zatürre başlangıcı teşhisi konulduğu açıklanmıştır. Hastalık olarak zatürre, akciğer enfeksiyonlarına işaret eder ve detaylı sağlık incelemesi gerektirebilir.

Erdem Timur Ne Kadar Bağış Yaptı?

Erden Timur, 250 milyon TL miktarında bir bağışta bulunmuştur. Ancak bu bağışın nasıl kullanılacağı veya yayına bağlanıp bağlanmayacağı hakkında detaylar açıklanmamıştır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button