Sıkça Sorulan Sorular

Evye mutfak

Mutfak tezgahında bulunan eviye, diğer adıyla mutfak lavabosu vazgeçilmez üründür. Her türlü yıkama işlemi burada yapılır. Çok amaçlı kullanımıyla en sık …

Kaç çeşit evye vardır?

Eviye türleri lavabonun dizaynına, şekline, sayısına bağlı şekilde farklılık gösterebilir.

 1. Tezgah Üstü Evye. Mutfak lavabosu içerisinde en popüler olanı tezgah üstü eviye modelidir. …
 2. Tezgah Altı Evye. Eviye türlerinden bir başkası ise tezgah altı evye modelidir. …
 3. Tezgaha Sıfır Evye. …
 4. Tek Gözlü Evye. …
 5. Çift Gözlü Evye.

Siyah granit evye çizilir mi?

Granit evyeler,280 derece ısıya ve çarpmalara karşı dayanıklıdır.Malzemenin özel yoğunluğu ve dayanıklığı sayesinde çiziklere karşı belirgin bir dirence sahiptir. Sıvı emmeme özelliği sayesinde lekelerin kalıcı olması imkansızdır.

Seramik evye nedir?

Ev ve lokanta mutfaklarında bulaşık yıkama amaçlı olarak kullanılan seramik, paslanmaz çelik, doğal taş gibi suya dayanıklı malzemeden yapılmış, gerektiğinde deliği kapatılarak bir bulaşık havuzu gibi kullanılan teknedir.

Quasar evye nedir?

Ürün paslanmaz çelik üzerine Siyah kaplamalı bir üründür. Kaplama 9H çizilmezlik direncine sahiptir ve su itici özelliktedir. Yüzeyinde su barındırmaz. Asetik bazik ürünlere karşı dirençlidir ancak dekoratif bir ürün olduğundan nazik kullanılması gerekmektedir.

Hangi çelik evye?

Bir çok varyasyonu olmasına karşın, evye üretiminde genel olarak 4 çeşit çelik kullanılır: 304 kalite: %18 krom, %8 nikel ihtiva eder. Evye üretimine uygun olan en yüksek kalite çeliktir, ve asıl paslanmaz çelik budur.

Evye süzgeci ne işe yarar?

Eviye süzgeçleri, gidere gitmesini istemediğiniz, bulaşık artıklarınızı aralıklı bölümünde toplayarak, giderinizin tıkanmasını engeller.

Kumandalı evye ne demek?

Kumanda düğmesini çevirdiğinizde sifon deliğini otomatikmen tıkar. Böylelikle evyenin küvetini su ile doldurabilirsiniz. Düğmeyi diğer tarafa çevirdiğinizde ise suyu serbest bırakır ve böylece küvete doldurduğunuz suyu boşaltabilirsiniz. Alt borusu taslıdır; kolayca açılıp, içinde biriken kirler kolayca temizlenebilir.

Lavabo süzgeci ne işe yarar?

Mutfak lavabo süzgeci drenaj deliğini kapatır. Boruyu tıkayan büyük ve yabancı nesnelerin, boruya takılmasını engeller. Süzgecin takılması, mutfak lavabosu takımının en basit parçasıdır.

Kuvars evye nedir?

Özel reçinesi sayesinde yüksek ısılara karşı maksimum direnç yapısına sahip Vogel Quartz Evye’ler, matlaşma ve leke olmadan yıllarca kalitesini korur. Özel reçinesi sayesinde çizilmelere ve en ağır darbelere karşı dayanıklı olan Vogel Quartz Evye’ler, çatlama veya bozulma olmadan yıllarca yeniliğini korur.

Mutfak evyesi değişir mi?

Onarımı mümkün mü dür evet mümkündür. Düşmelerin asıl nedeni; mermer ustalarının evyeleri yani alttan yapıştırmalı mutfak lavablorını kalitesiz mermer yapıştırıcılar ile yapıştırmasından kaynaklanır.

Evye eviye mi?

Evye TDK Sözlük Anlamı Nedir? TDK incelendiğinde evyenin doğru yazımının eviye olduğu anlaşılmaktadır. Burada geçtiği üzere eviye, bulaşık yıkamaya yarayan yer ve tekne şeklinde ifade edilmektedir.

Mutfak lavabosu kaç cm olmalı?

Genişlik olarak minimum 70-75 cm olmaktadırlar. Bulaşık ve çamaşır makineleri 60 cm genişlik ve 60 cm derinliğe sahip olduklarından mutfaktaki tezgahların derinliği de 60 cm olmalıdır. Mutfakta min evye 47 cm genişlikte ve 43 cm derinlikte olur. 1 metreye kadar genişlikte olanlar olabilir.

Evye ölçüsü nedir?

Evye Ölçüleri Çeşitleri Evye 100×50 cm ölçü özelliğine sahip olarak tasarlanan ürünler geniş mutfak tezgahları üzerinde rahat çalışma avantajları elde etmek için önemli bir yere sahiptir.

Çimstone tezgah iyi mi?

Çimstone tezgâh yüzeyleri gözeneksiz ve son derece sıkı bir yapıya sahiptir. Granit tezgâha göre kullanımı daha kolaydır. Kuvars tezgâhların içinde yer alan kuvars minerali sayesinde temizlik ve bakımı, kullanıcı açısından sorun oluşturmaz.

Maybe you are interested in:

renk değiştiren ışık

Related searches

 1. Mutfak Evye Fiyatları
 2. En kullanışlı evye hangisi
 3. Tezgah üstü evye ölçüleri
 4. Çelik Evye
 5. TEKZEN Evye
 6. Koçtaş Evye
 7. Krom Evye Fiyatları
 8. En kullanıslı evye hangisi Kadınlar Kulübü

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button