Sıkça Sorulan Sorular

Evde slaym nasıl yapılır kolay

ORİJİNAL SLİME NASIL YAPILIR? · İlk olarak bir bardak ılık suyun içine yarım çay bardağı boraks eklemelisiniz. · Ilık su ve boraks karışımını …

En basit slime nasıl yapılır?

en-basit-slime-nasıl-yapılır

Hazırlanışı

 1. Karıştırma kabının içine mısır nişastasını koyun.
 2. Üzerine şampuanın yarısını ekleyin.
 3. İçine iki damla dilediğiniz renkte gıda boyası damlatın.
 4. Bir tatlı kaşığı ya da tahta çubuk yardımıyla karıştırmaya başlayın.
 5. Bir süre sonra slime hamur kıvamına gelmeye başlayacaktır.

En iyi Slaym nasıl yapılır?

Slime yapmak için ilk olarak 1 yemek kaşığı boraksı (veya deterjanı, sabunu) 1 su bardağı sıcak suyun içerisine döküp iyice karıştırın. Deterjanınız veya boraks tozunuz tamamen eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Karıştırma işleminin ardından bir kavanoza yarım su bardağı tutkal dökerek sıcak su ile karıştırın.

Slime yapımı nasıl olur?

İlk olarak geniş bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı vücut şampuanı eklemelisiniz. Ardından 2 yemek kaşığı vücut şampuanının üzerine 2-3 damla gıda boyası eklemeli ve yavaş hareketlerle karıştırmalısınız. Aynı kabın içerisine 2 yemek kaşığı mısır nişastası da eklemeli ve karıştırma işlemini sürdürmelisiniz.

Slime yapmak için neler lazım?

En kolay slime yapma malzemeleri; ½ su bardağı tutkal, ½ su bardağı sıcak su, tercihen gıda boyası ve 1 yemek kaşığı deterjan, sıvı sabun veya şampuandır. İşin püf noktası karışımı doğru sırada ve iyi bir şekilde yapmak.

Şampuan ile Slaym nasıl yapılır?

şampuan-ile-slaym-nasıl-yapılır

3 Yöntem 3 / 3: Şampuan ve Diş Macunu Kullanmak

 1. Bir karıştırma kabına biraz 2’si 1 arada şampuan sık. En iyi sonucu 2’si 1 arada şampuanlar veriyor. …
 2. Biraz diş macunu ekle. Beyaz ya da jel diş macunu kullanabilirsin, fark etmez. …
 3. Bir kaşıkla ikisini karıştır. …
 4. Gerekirse kıvamı ayarla. …
 5. Slime’la oyna.

Vıcık slime nasıl yapılır?

vıcık-slime-nasıl-yapılır

Slime, sıvı nişastayla yapıldıysa ¼ su bardağı (60 ml) renksiz tutkal ekle. Renksiz tutkalı ölç ve doğrudan slime kâsesine ekle. Tutkalla slime’ı bir kaşıkla iyice karıştır ve birleşmeye başlayınca slime’ı kâseden alıp yoğur. 2-3 dakika sonra slime, cıvıklığını yitirecektir.

Pofuduk slime nasıl yapılır malzemeleri?

Malzemeler

 1. 1/2 bardak (115 gram) tutkal.
 2. 1/2 bardak (115 gram) tıraş köpüğü
 3. 1 yemek kaşığından biraz fazla mısır nişastası
 4. Boraks (1 tatlı kaşığı)
 5. 1 bardak sıcak su.
 6. 1/2 bardak köpüren duş jeli veya köpüren sıvı sabun (isteğe bağlı)
 7. Losyon ya da krem (isteğe bağlı)
 8. Gıda boyası (isteğe bağlı)

Boraks yerine ne kullanabiliriz?

Boraks Yerine Ne Kullanılır? Slime yapımında kullanılan boraks, bazı çocuklarda alerjiye neden olabilir. Slime yapımında boraks yerine sıvı nişasta kullanılabilir. Sıvı nişasta kullanılarak slime yapmak için çeyrek su bardağı sıvı nişasta, gıda boyası, sıvı tutkal yeterlidir.

Slime sertleştirmek için ne yapılır?

– Slime katılaştırma işlemi için ise; boraks eklenebilir. – Hazırladığınız slime istediğiniz kıvama gelmediyse katılaştırmak için tıraş köpüğü de ekleyebilirsiniz. – Siz de kullanılmayan slimeları tekrar kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz.

Slime zararlı mı değil mi?

Boraks, tutkal ve su ayrıca gıda boyaları da içeren oyun malzemesi. Elle uzatılıyor olması, yapışkan olmamasının nedeni boraks denilen malzemenin içinde olması. Bu nedenle tehlikeli. Boraks hem solunduğu hem de yutulduğu zaman çok zarar veren bir madde.

Oyun jeli ile slime nasıl yapılır?

oyun-jeli-ile-slime-nasıl-yapılır

Oyun jeli de döküldükten sonra üzerine gıda boyası ve sim ilave edilir. Tüm bu malzemelerin miktarı kişinin kendi isteğine göre eklenebilir. Su ve şampuan ile karıştırılan tüm malzemeler yavaş yavaş karıştırılır. Bu şekilde slime çeşitleri de kıvam almaya devam eder.

Pofuduk slime ne demek?

pofuduk-slime-ne-demek

Slime, polimer malzemeden yapılan yeni nesil bir oyun hamurudur. Akışkan, ele yapışmayan ve yumuşak kıvamlı bir oyun hamurudur. 1920’de sentetik polimerler üzerinde çeşitli araştırmalar yapan Hermann Staudinger tarafından bulunmuştur.

Slime kaç yaş için uygun?

slime-kaç-yaş-için-uygun

Slime 5 yaş altı çocuklar için uygun bir oyun hamuru türü değildir. 5 yaş ve üzeri olan ise slime oyununu ebeveyn gözetiminde oynaması. İçeriğinde kimyasal olduğu için hassas cilt yapısına sahip olan teması engellenmelidir.

Tutkal yerine ne kullanabiliriz?

tutkal-yerine-ne-kullanabiliriz

Bulaşık Deterjanı ve Mısır Nişastası Kullanmak. 1½ çorba kaşığı (22,5 mililitre) bulaşık deterjanını bir kaba dök. Daha çok slime yapmak için daha çok bulaşık deterjanı kullanabilirsin ama daha çok mısır nişastası da eklemen gerekir.

Slime malzemeleri nerede olur?

Boraks tozu genellikle aktarlarda bulunuyor. Boraks tozu yerine deterjan da kullanılabilir. Bu deterjanlar da her markette bulunur. Slime yapılırken kullanılan tutkal ise kırtasiye ve büyük marketlerden alınabilir.

Slime saçtan çıkar mı?

slime-saçtan-çıkar-mı

Ilık bir duş al ve saçına saç kremi sür. Slime’ı parmaklarınla mümkün olduğunca parçala. Yağ slime’ı parçalamaya yardım eder ve saç kremleri genellikle yağ bazlıdır. Saç kremini kullanarak slime’ı parçalamaya başlayacaksın, böylece saçından çıkarabileceksin.

Slime yıkanır mı?

Slime bir süredir çocuklar arasında oldukça popüler. Kıyafetten ve halıdan slime lekesini çıkarmak için kullanmanız gereken şey sirkedir. Sirkeye biraz ılık su da ekleyebilirsiniz. Tabii, sirkeden sonra çamaşır makinesinde yıkamanız daha iyi sonuç verebilir.

Slime kıyafetten nasıl?

slime-kıyafetten-nasıl

Slime kalıntılarını temizlemek için lekeyi bulaşık deterjanıyla ov. Hâlâ slime’dan kalan bir yapışkanlık varsa lekeye birkaç damla bulaşık deterjanı sık. Bulaşık deterjanını lekeye yedirmek için kumaşı birbirine sürt. Herhangi bir bulaşık deterjanı markası işe yarar.

Slime elden nasıl çıkar?

slime-elden-nasıl-çıkar

İPUCU : Bir buz küpü slime çıkarılmasına yardımcı olabilir. Sirkeyi kullanmadan önce buzu lekenin üzerine gezdirin. slime parçaları donar ve çıkarılması daha kolay olur. Lekenin üzerine sirke sürdükten sonra bir fırça yardımıyla fırçalayın. Sirkenin asiditesi slime’i çözecektir.

Katı slime nasıl cıvık olur?

katı-slime-nasıl-cıvık-olur

Slime’ı bir kabın içine koy ve içine az miktarda su ekle. Büyük ihtimalle bir kaşık su yeterli olacaktır. Sonra da slime’ı yumuşayıncaya kadar yoğur.

Traş köpüğü ile slime malzemeleri nelerdir?

Traş köpüğü ile slime oldukça yumuşak bir kıvama sahiptir. Bu slime hazırlanırken sıcak su, tutkal, traş köpüğü, sıvı sabun, mısır nişastası, boraks, sim ve krem kullanılır. Bu şekilde hazırlanan slime de hem kolay hazırlanır hem de çok sağlıklı olur.

Traş köpüğü ile neler yapılabilir?

Tıraş Kremini Kullanmanın 13 Farklı Yolu

 1. Ayaklardaki ölü deriden kurtulun. …
 2. Tıraş kremi ile güneş yanığını yatıştırın. …
 3. Menteşe gıcırdamasını durdurun. …
 4. Mücevherleri temizleyin. …
 5. Çocuklar için tıraş köpüğü …
 6. Ellerinizdeki yağ ve boya lekelerini çıkarın. …
 7. Paslanmaz çelikleri parlatın. …
 8. Camların buğulanmasını önleyin.

Oyun jeli ne demek?

oyun-jeli-ne-demek

Slime tutkal, su, boraks birleşimiyle elde edilen, hamurumsu bir eğlence hamurudur. Rengârenk slime’lerle oyun hamurundan farklı bir eğlence sunuyor. Yapışmayan yapısıyla özellikle çocukların eve bir zarar vermesini engelliyor.

Tutkal ile slime yapılır mı?

tutkal-ile-slime-yapılır-mı

İpuçları Hazırladıktan sonra slime çok sulu olduysa saline solüsyonu (veya lens solüsyonu) ekle. Tıraş kremi veya köpüğü yoksa onun yerine saç şekillendirici köpük kullanabilirsin. Tutkalı karışıma katmadan önce simleri ve boncukları tutkala ekle, böylece dağılıp ortalığı batırmalarına engel olmuş olursun.

Boraks eczane fiyatı ne kadar?

Fiyatı 8,00 TL’dir ve aktarlardan temin edebilirsiniz. Bazı eczanelerde de olduğu bilinmektedir.

Boraks olmadan slime olur mu?

Slime yapmak için; tutkal, sıcak su, boraks ve isteğe göre renklendirmek için gıda boyası gerekmektedir. Boraks tozu bulunmayan kişiler ise sabun veya deterjan kullanmayı da tercih edebilir. Boraks, slime yaparken katılaşmasını sağlayan bir malzemedir. Sadece su, boraks ve tutkal kullanarak slime yapmak mümkündür.

Boraks ve bor aynı şey mi?

boraks-ve-bor-aynı-şey-mi

Tanımı ve Kullanım Alanları : Boraks olarak da bilinen, sodyum borat , sodyum tetraborat ya da disodyum tetraborat , önemli olan bor bileşiği , bir mineral , ve bir tuzunu ve borik asit . Toz halindeki boraks beyazdır, yumuşak renksiz kristallerden oluşur ve sudan kolayca çözünür.

Maybe you are interested in:

paslanmaz çelik evye nasıl temizlenir

Related searches

 1. En kolay slime malzemeleri
 2. En kolay slime yapımı
 3. Nasıl slime yapılır
 4. Tek Malzeme ile Slime yapımı
 5. Slime nasıl yapılır malzemeleri
 6. Evde slime yapımı malzemeleri
 7. Tutkalsız Slime Yapımı
 8. Kolay Slime yapımı Borakssız ve Tutkalsız tarifi

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button