Sıkça Sorulan Sorular

Ev mobilyası isimleri nelerdir

Bu madde, mobilya türlerinin bir listesidir. Mobilya, masa, sandalye, yatak, masa, şifonyer ve dolap gibi nesneleri içerir. Bu nesneler genellikle bir evde …

Mobilya neyi kapsar?

mobilya-neyi-kapsar

Mobilya denilince ilk akla gelen ahşap mobilyadır. Özellikle, masa, sandalye, koltuk, dolap, karyola, komodin, kitaplık gibi konut donatılarında, çeşitli büro donatılarında, okul sıra ve masalarında çoğunlukla ahşap malzeme kullanılmaktadır.

Küçük masaya ne denir?

Doğrulanmış Cevap. Sehpa olabilir. Çünkü minyatür bir masadır ve ayakları vardır.

Klasik Tarz mobilya Nedir?

klasik-tarz-mobilya-nedir

Klasik koltuk takımları, diğer koltuk takımlarına göre daha fazla ahşap detayı olan mobilyalardır. Ahşap iskeletinde yer alan oymalar, varaklar ve çeşitli işlemeler klasik koltuk takımlarını diğer koltuk takımlarından ayırmaktadır. Birçok farklı renk ve desende kumaştan üretilebilmektedirler.

Sabit mobilya ne demek?

Sabit mobilyalar mekana özgü olarak tasarlandıkları için ait oldukları çevrenin, yani yapının bir parçası durumundadır. Konutta yaşayan hane halkları değişse dahi; sabit mobilyalar evin en kalıcı mobilyalarıdır. Gömme dolaplar, yere sabitlenmiş masalar, bankolar, mutfak banyo dolapları sabit mobilyalardır.

Oturma mobilyası nedir?

oturma-mobilyası-nedir

10 – Oturma Mobilyası Boyutları ve şekli insan vücudunun ölçülerine uygun olan ve rahat oturmayı sağlayan, oturma yüzeyi elastik veya elastik olmayan malzemeden yapılan mobilyadır.

Yatak odası mobilyaları nelerdir?

Yatak Odası Takımı Nelerden Oluşur? Yatak odası takımı; Yatak, gardırop, baza/karyola, şifonyer, makyaj masası ve komodinden oluşur. Kullanıcı ihtiyacına göre tamamı bir odada olacağı gibi komodin ya da şifonyerin olmadığı modeller de vardır.

Evin girişindeki masaya ne denir?

evin-girişindeki-masaya-ne-denir

Antrede Dresuar Kullanımı Evin girişinde konumlandırılan dresuarlar, genellikle evden çıkarken mutlaka alınması gereken anahtar, cüzdan, çanta gibi eşyaları üzerine koymak için kullanılır. Aynı zamanda eve girdikten sonra anahtarları, cep telefonlarını, gazete ve dergileri koymak için de en ideal yerlerden biridir.

Yatak demirine ne denir?

üzerine yatak konulan kerevet.

Çekmeceli dolap ne denir?

komidin, şifoniyer, konsol, çekmeceli dolap.

Rustik modern ne demek?

rustik-modern-ne-demek

Rustik, taşranın natürelliğini baz aldığı için dekorasyonda ağaç görünümlü mobilyalar yerine, gerçek ağaçtan mobilyalar tercih edilir. Bunun yanı sıra pürüzsüz yüzeyli ve cilalı ahşaplar yerine, çizik, girintili çıkıntılı ahşapların saf hali ön plandadır.

Vintage mobilya ne demek?

vintage-mobilya-ne-demek

Vintage tarzı dekorasyonda geçmiş dönemlere ait objeler sıcak ve nostaljik bir atmosfer yaratmak için kullanılır. Günümüzde vintage dekorasyonda yalnızca eski eşyalar kullanılmıyor. Bunun yerine vintage eşyalar, modern eşyalar ile kombinlenerek daha çağdaş ve şık bir görüntü elde edilebiliyor.

Modern mobilya ne demek?

Modern mobilyalar günümüzün en çok tercih edilen klasik görünümden sıyrılıp daha çağdaş tarz arayanların kendini bulduğu oldukça yeni bir mobilya tasarım modelidir.

Panel mobilya ne demek?

panel-mobilya-ne-demek

Masif Panel; masif ahşabın, büyük ölçekte kullanımını engelleyen kusurlarından arındırılarak, küçük kesitli lamellerin uç uca birleştirme yöntemiyle eklenerek oluşturulan lataların, yanyana yapıştırılmasıyla elde edilen masif ahşap levhalardır.

Kübik mobilya ne demek?

operetin o meşhur şarkısında adı geçen bu nikel-kübik mobilyaların, 1930’lu yıllarda (zengin/elit kesiminin evlerinde) popüler olduğu anlaşılmaktadır. mobilyanın metal iskeletinin "nikel ile kaplanmış olması" ve "kübik yapıda olması" sebebiyle bu ismi aldığı anlaşılmaktadır.

Yatak yanı dolaba ne denir?

Evlerimizde kullandığımız birçok mobilya ve aksesuar parçasının adı Fransızcadan dilimize aktarılmıştır. Bu kelimeler arasında sözlükteki anlamı çekmeceli dolap olan şifonyer, genellikle yatak odalarındaki komidinlere benzer özelliklere sahiptir.

Karyola takımı nedir?

Karyola yatak ya da şiltelerin üzerine koyulabildiği sağlam ahşap ya da metalden üretilen bir mobilya çeşididir. Depolama alanına sahip olması halinde karyola baza ismini alıyor. Aslında hem karyola hem de bazanın temel görevi aynı. Uzun yıllardan beri kullanılan bu mobilya çeşidi demonte ya da bütün olarak satılıyor.

Yatak odası koltuğuna ne denir?

Bu noktada bench koltuklar, yatak odasında konforu arttıran mobilyalar olarak karşımıza çıkar. Özellikle karyolanın hemen ucuna yerleştirilen bench modeli ile hem görsel hem de kullanışlı bir alan elde edilebilir.

Yatağın altındaki tahtaya ne denir?

Latanın anlamı, dar ve kalınca tahta demektir. Normal de kullanmaya alışkın olduğumuz bazaların içinde, düz bir şekilde bulunan suntalem malzeme yerine, birbirine paralel şekilde yerleştirilen bu dar tahtaların kullanılmasıyla da Latalı Bazalar yapılır.

Dresuar ayna ne demek?

Dresuarlar ayak tasarımları ile ön plana çıkarken sahip olduğu ayna ile de tasarımı daha şık göstermek mümkündür. Üstelik aynanın kattığı en büyük avantaj dar olan koridor gibi alanları daha geniş göstermesidir.

Vestiyere ne konur?

vestiyere-ne-konur

Fransızca kökenli bir sözcük olan vestiyer; başta evler olmak üzere birçok mekânda palto, şapka gibi dış giyim kıyafetlerini bırakmak için tasarlanmış alan ya da mobilyalara verilen isim.

Lata yatak ne demek?

Isıl işlemden geçirildikten sonra birbirine paralel olarak yerleştirilen dar ve kalınca tahtalardan oluşan bazalara latalı baza denir. Yatağınıza esnek ve dinamik bir zemin sunan latalı bazanın yay şeklindeki yapısı, yatağın hava almasını kolaylaştırır. Hava dolaşımı arttığı için yatağın ömrü de uzar.

Wellmatt ne demek?

kaliteli ürünleri olan yatak markası.

Tahtaya ne denir?

o tahtaya "tuval"denir .

Keson dolap ne demek?

Keson dolap, depolama alanı olarak kullanılan çok amaçlı bir ofis mobilyasıdır. Kullanışlı olma özelliği özel dosyaların ve kişisel eşyaların uygun bir şekilde saklanmasına yardımcı olur.

Keson mobilya ne demek?

Mobilyada Keson Kavramı Nasıl Olur? Ofis mobilyaları içinde en çok tercih edilen grupta yer alan keson, çalışanların en çok kullanmış olduğu mobilyadır. Çekmeceli olma niteliğinden ötürü dosya dolabı şeklinde de kullanılmakta olan kesonlar, yalnızca ofis ortamlarında değil evlerin içinde de kullanılır.

Maybe you are interested in:

boya eskitme nasıl yapılır

İlgili aramalar

  1. Mobilya İsimleri İngilizce
  2. Ev mobilya isimleri
  3. Mobilya türleri
  4. Fransızca mobilya isimleri
  5. Mobilya isimleri
  6. Ev Eşyaları İngilizce pdf
  7. Yatak odası eşyaları isimleri
  8. İngilizce eşyalar Resimli

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button