Sıkça Sorulan Sorular

Ev giriş antre dekorasyonu

27.Tem.2021 – Neslihan adlı kişinin Pinterest’te 2.307 kişi tarafından takip edilen “Antre-Giriş” panosunu keşfedin. antre, ev için, ev dekorasyonu hakkında …

Evin girişine ne konur?

evin-girişine-ne-konur

Giriş holünün iyi dekore edilmesi ilk izlenim açısından önemlidir dedik. … Evinizin giriş holünü dekore etmek için 7 yaratıcı fikir

 1. Şık bir dresuar koyun. …
 2. Bitki yerleştirin. …
 3. 3. Gömme şifoniyer ile alandan kazanın. …
 4. Bank ile oturma alanı …
 5. Dekoratif objeler kullanın.

Antre nasıl dekore edilir?

ANTRE DEKORASYONU YA DA HOL (KORİDOR) DEKORASYONU İÇİN BUNLARI DENEYİN: Dekorasyon stilinize göre oymalı ya da düz duvar aynaları alanı ferahlatır. Dar antrelerde karanlık ve atıl köşeler oluşabilir. Bu alanları dekoratif ayaklı saksılar ve yeşil ev bitkileri için uygun.

Antre mobilyaları nelerdir?

Evlerin giriş bölümü ifade eden için antre, hol olarak da bilinir. Bu bölüm üzerinden diğer odalara giriş sağlanır. Karşılama alanı olarak kullanılan antreler, genellikle sade şekilde tasarlanır. Eve dair ilk algıyı belirleyen bu bölüm çoğunlukla portmanto, ayakkabılık, ayna ve dresuar gibi mobilyaları içerir.

Antre duvar kağıdı nasıl olmalı?

Eğer antreniz çok büyükse tüm duvarlara ilgi çekici desene ya da renge sahip bir duvar kağıdı uygulamak, alanda istediğiniz etkiye ulaşmanızı engelleyebilir. Bu nedenle kağıdı bir duvara uygulamak ya da duvarın alt yarısını duvar kağıdı kaplayıp üst yarısını boyamak daha hoş bir antre dekoru yapmanızı sağlayabilir.

Antre ne renk olmalı?

Bunun için de başta sarı, turuncu, beyaz, gri gibi renklerin tercih edilmesi uygun olacaktır. Mavi, lacivert gibi renkler ise özellikle antreler için tercih edilmesi doğru olmayan renklerdir.

Antre halısı ne renk olmalı?

antre-halısı-ne-renk-olmalı

Bu yüzden siyah, kahverengi, füme gibi renkler tercih etmemek gerekir. Aksine beyaz, krem, bej gibi daha açık tonlar tercih edilmesi gerekir. Bu sayede karanlık alanlar halıların yardımıyla daha aydınlık görünecektir. Ayrıca dar olan alan göze daha geniş görünür.

Antrede yemek masası olur mu?

Masa asla gereksiz değildir Antre ya da evin içindeki herhangi bir hole koyacağınız bir masanın kullanılmama şansı yok. Masalar en azından üzerine dekoratif objeler bile konsa işlevsel hale gelebiliyor. Hele de yanına bir sandalye ya da ufak bir masayla birlikte.

Antreye ne konulur?

Antrede bulunan askılar, dolap üstleri genellikle kapıdan girer girmez eşyaların bırakıldığı yerdir. Ancak işlevsel mobilyalarla antrenizi dağınıklıktan kurtarabilirsiniz. Anahtarlar, cüzdan, çanta, ayakkabılar, ceketler… Tüm eşyalarınızı fonksiyonel ürünlerle organize etmelisiniz.

Koridor aynasına ne denir?

Girişte ayna kullanmak isteyenler için bir diğer alternatif vestiyer aynası. Bildiğiniz gibi antre, koridor gibi bölümler depolama işlemi için vestiyer ya da dolap kullanılır. Vestiyerin avantajı genellikle mobilya üzerinde bir ayna olmasıdır.

Koridorumu nasıl dekore edebilirim?

Bunun için koridorların renkleri açık renklerden seçilir ve koridorun bütün alanları aynı renk ile boyanır. Bu şekilde daha geniş bir koridora sahipmiş gibi görünürsünüz. Başka bir uygulama da koridor boyunca ayna veya yansıtma özelliği olan camlar kullanarak koridoru daha geniş göstermektir.

Bir evin giriş kapısı hangi yöne bakmalı?

– Evin girişi Kuzey ve Doğu yönünde en iyisidir. – Giriş kapısı evin diğer kapılarına göre daha ağır, daha güçlü ve daha büyük olmalıdır. – Giriş kapınızın olduğu bölümü pozitif hale getirmek için daima az eşya ile düzenli tutun. – Giriş asla karanlık olmamalı ve girişin her yerinde iyi aydınlatılmasını sağlamalıdır.

Aynayı nereye Asmalıyız?

Asılmaları için en uygun duvar doğu ve güneydoğu duvarlarıdır. Ahşap çerçeveler ayrıca güney duvarına da uygundur. Dalgalı şekilli çerçevesi olan aynalar mekanda su elementini temsil ederler.

En çok dikkat çeken renk nedir?

Kırmızı, tartışmasız gücün rengidir. İnsanların dikkatini çeker ve tutar, bu yüzden pazarlama için her zaman en popüler renktir. Dikkat çekici ve güçlü bir algı yaratmak istiyorsanız kesinlikle kırmızıdan yararlanmalısınız.

En dikkat çekici renk hangisi?

2. Kırmızı – En dikkat çekici renktir ve bu nedenle pazarlanmak istenen ürünlerde kullanılır.

Ev duvarlari ne renk olmali?

Bu yoğunluğu ve kasveti eve taşımamak için duvarlar kesinlikle mavi yada yeşilin güzel ve açık tonlarından olmalı. Veya salonun bir kısmını farklı renge boyayabilirsiniz. Eğer gelenekçi bir yapınız varsa klasik olandan yanayım diyorsanız duvarlarınızın rengi kesinlikle pastel tonlarında olmalı.

Koridora nasıl halı alınmalı?

Yüksek Dereceli Halıları Tercih Edin Halıların dayanıklılık düzeyi derecelendirilmektedir. 5 en yüksek derece olurken 1 en düşük dereceyi ifade eder. Koridorlar çok yoğun bir trafiğe sahip olan alanlardır. Bu sebeple de koridorda kullanılacak olan craft 9128 beyaz terra halının derecesi her zaman yüksek olmalıdır.

Koridor halısı alırken nelere dikkat edilmeli?

Koridor halısı alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında şık ve konforlu bir duruş aranır. Kaliteli bir halı ile birlikte antrelerde şık bir görünüm elde edilebilir. Kaliteli bir halı aradığınız zaman malzemeler arasında iplikli ve dokuma halılar yer alır.

Vestiyerin içine ne konur?

vestiyerin-içine-ne-konur

Fransızca kökenli bir sözcük olan vestiyer; başta evler olmak üzere birçok mekânda palto, şapka gibi dış giyim kıyafetlerini bırakmak için tasarlanmış alan ya da mobilyalara verilen isim.

Evde yemek masası nereye konmalı?

L tipi salonlarda oturma düzeni oluşturulurken, yemek masası mümkünse kapıya en yakın yere konumlandırılmalıdır. Yemek masasına en yakın alanlara konsol, büfe veya vitrin gibi yemek takımına ait parçalar yerleştirilebilir.

Portmanto ne renk olmalı?

portmanto-ne-renk-olmalı

Portmanto modelleri seçerken renk antre duvar rengi, avize, halı ile uyumlu olmalıdır. Bunun yanı sıra ahşap ve beyaz portmanto renkleri antre girişinizde ferah ve sıcak bir dekorasyon için tercih etmeniz önerilen renkler arasında yer almaktadır.

Evin giriş bölümüne ne denir?

Antre, bir evin ana giriş kapısının diğer odalara ve mekânlara dağılımın sağlandığı alanı kapsamaktadır. Eve giriş bölümü olarak kabul edilen bu alanlar, evin geneli ile ilgili ilk izlenimin verildiği bölüm olduğu için ev satın alanlar ya da kiralayanlar için önem taşımaktadır.

Antreye nasil halı?

Antre halısı seçimi yaparken koridorunuzu aydınlık gösterecek tonlarda halı seçimine özen gösterin. Antreler giriş yerleri olduğu için ve pencere bulunmadığı için kapalı alanlardır. Bu alanları koyu renk halılarla daha da karartmamak için antre halınızın rengini açık tonlarda seçmeye çalışın.

Bagua aynası nedir?

bagua-aynası-nedir

Bu düz aynalar, iç mekanlarda veya dış mekanlarda kullanılabilir, zira Feng Shui tedavileri için iç mekanlarda standart bir dekoratif aynadır. İçbükey ve dışbükey aynalar sadece dış mekanlarda kullanılmalı ve çok farklı uygulamalara sahiptirler. Evin içinde kaç adet bagua aynası olması gerektiği tamamen eve bağlıdır.

Dekoratif ayna nerelerde kullanılır?

dekoratif-ayna-nerelerde-kullanılır

Bu tür melezler banyo veya yatak odası gibi mekanlara uygundur. Oturma odası veya salon alanı gibi alanlarda, büyük Dekoratif aynalar dekorun odak noktaları haline gelebilir. Örneğin yuvarlak veya oval ayna, duvarın üstündeki duvara ya da arkalığın arkasına kısmen gizlenmiş olan kanepenin arkasına yerleştirilebilir.

Ayna neden vardır?

ayna-neden-vardır

Diş hekimliği aletlerinde, mikroskoplarda ve teleskoplarda çukur aynalar kullanılır. Tümsek aynalarsa üzerlerine gelen ışığı dağıtarak yansıttığı için geniş alanları gösterir. Mağazalarda ya da keskin viraj gibi yerlerde güvenlik amacıyla kullanılırlar.

Dekor etmek mi dekore etmek mi?

bir binanın (ev, işyeri, otel) içini düzenlemek anlamında kullanılır. ingilizcesi decorate olan kelime.

Dekore edilmek ne demek?

dekore etmek (Bir yere) süsleme amacıyla düzen vermek.

Maybe you are interested in:

küçük yatak odası dekorasyonu

İlgili aramalar

 1. Ev giriş antre dekorasyonu
 2. Lüks antre dekorasyonu
 3. Geniş antre dekorasyonu
 4. Aynalı antre dekorasyonu
 5. Modern antre Mobilyaları
 6. Kare antre dekorasyonu
 7. Uzun Antre Dekorasyonu
 8. Dar Antre Dekorasyonu

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button