En iyi villa modelleri

by TA Haber Taşıyıcı
Lüks Villa Tasarım Fikirleri | Uç İç Mimarlik Ofisi | İstanbul

ABC tipi villa ne demek?

Bu evler A, B ve C tipi villalardan oluşmaktadır. Genellikle kalabalık ailelerin tercih ettiği A tipi villalar, bir rezidanstan beklenebilecek her şeyi sunmaktadır. B tipi villalar, A tipi villalardan daha küçüktür. Orta ölçekli ailelere hitap eden bu binaların metrekareleri lokasyona göre farklılık gösterebilmektedir.

Villa en fazla kaç katlı olur?

Günümüzde genellikle şehrin dışında ve yazlık alanlarda müstakil konutlar olarak inşa edilen villalar 2 ya da 3 katlı olarak planlanıyor. Tercihe göre geniş bir bahçesi, havuzu ve hamamı olabilen bu yapıların inşa edilmesindeki temel amaç ise konut sahiplerinin hayat konforlarını en üst noktalara çıkartabilmek.

Fourleks villa ne demek?

2) Aradığınız Her Şeyi Sunan: A Tipi Villa Villa yapının tüm çevrisi izole edilmiş ve müstakil bahçe seçenekleri ile villa severleri bekleyen, yüksek metre kareli mimarilerdir. A tipi villalar fourlex olarak da adlandırılmış olarak karşınıza çıkabilir.

Villa yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Villa Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 1. VİLLA SATIN ALMA AMACINIZI SORGULAYIN. …
 2. BAHÇENİZ TAPUYA DAHİL Mİ? …
 3. SEMT VE BÖLGE İNCELEMESİ YAPIN. …
 4. VİLLANIN FİZİKİ ÖZELLİKLERİNİ İNCELEYİN. …
 5. VİLLANIN GİDERLERİNE DİKKAT EDİN. …
 6. PROFESYONEL DESTEK ALIN. …
 7. BELEDİYE İŞLEMİNİ UNUTMAYIN!

Bir villa yaptırmak ne kadara mal olur?

İnşaatın türü, kat adedi, deprem durumu, zemin kalitesi, konumu, malzeme kalitesi, iç mekan tasarımı gibi bir çok seçimle maliyetler değişmekte. 2023 yılı itibariyle, genel olarak düz bir arsaya villa veya müstakil ev yapma maliyeti metrekare başına 6000-12000 TL arasında değişiyor.

Bir villa yapımı kaç ay sürer?

Villa yaptırma süresi iki aşamadan oluşuyor. Birisi projelendirme ve ruhsat alma süreci diğeri ise inşaat yapım süreci. Projelendirme ve inşaat ruhsatı alınması yaklaşık 3 ay sürüyor. İnşaat yapımı süresi de 3 ay civarında oluyor.

Tam müstakil villa ne demek?

Müstakil; kelime olarak kullanım yönünden başka bir yapı ile bağlantısı olmayan, bağımsız anlamlarına gelir. Müstakil terimi emlak literatüründe çoğunlukla “müstakil ev” olarak kullanılır. Müstakil evler genellikle arsa üzerine sıfırdan inşa edilen yapılardır.

Triplex villa ne demek?

Kelime anlamı olarak üç katlı ev anlamına gelen tripleks, genellikle içinden merdiven geçen üç katlı yapılar için kullanılmakta olup kendisine ait bir bahçesi, havuzu, çatısı veya teras katı bulunan müstakil veya villa tarzında karşılaştığımız bir ev modelidir.

Ikiz villa ne demek?

Kısa bir tanımlama yapmak gerekirse ikiz villa aynı parsel üzerine kurulmuş olan bitişik villalardır.

5 katlı eve ne denir?

Buçuklu evlerdeki buçuk oda genellikle giyinme odası olarak kullanılmaktadır. Bu yeni trenddeki buçuk kavramı tanımlamak gerekirse evin temel ihtiyaçlarını dışında kalan işlerimizi hallettiğimiz odalar olarak tanımlayabiliriz.

Villa Tipleri Nelerdir?

Türkiye

En Çok Tercih Edilen Villa Türleri Nelerdir?

 1. Balayı Villaları …
 2. Korunaklı İslami Villalar. …
 3. Günlük Villalar. …
 4. Ekonomik Villa Tipi. …
 5. Deniz Manzaralı Villalar. …
 6. Ultra Lüks Villalar.

5 katlı bir bina ne kadara mal olur?

Güncel Bina(Apartman) Maliyetleri – 2023 | İnşaatım.com

5 katlı bir bina ne kadara mal olur? Ortalama 100 m² kat brütü olan 10 daireli ve 5 katlı bir apartmanın maliyeti de toplam inşaat alanı olan 1.000 m²’nin 7.175 TL/m² birim maliyetle çarpılmasıyla bulunur. Yani 5 katlı ve 10 daireli bir binanın maliyeti yaklaşık 7.175.000 TL olacaktır.

Iki katlı villa kaç paraya mal olur?

Müstakil ev yaptırmak ne kadara mal olur ? | homify

2023 Yılı Villa Metrekare Maliyeti 300 m² arsa üzerine alt katı 75 m², üst katı 75 m² olan iki katlı villa projesinin yukarıdaki yaklaşık bedeller doğrultusunda 2023 yılı temmuz dönemi için ortalama metrekare maliyeti 16.660,00-TL/m² hesaplanmıştır.

Villa da neler olmalı?

Villa Yaşamı Hakkında Bilgiler | Prefabrik Ev Fiyatları

Villa içerisinde en az 5-6 yatak odası bulunmalı ve her odaya ait banyolar ve depolama alanları yer almalıdır. Bu depolama alanları genel olarak gömme dolaplar aracılığıyla sağlanmaktadır. Bahçe büyüklükleri en az 2000-2500 metrekare olmalı ve bahçe içerisinde peyzaja uygun yapılara yer verilmelidir.

İlginizi Çekebilir

Related Posts

Leave a Comment

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Devamını oku

Privacy & Cookies Policy