Sıkça Sorulan Sorular

Elbise dolabi kulplari

Dolap kulpu alırken nelere dikkat edilmeli?

Dolaplarımıza kulp alırken en öncelikli esas ölçü bilgisidir. Dolaplarınızda takılı olan kulplarını var ise ona uygun delik aralığında ölçüsü olan kulplar almalısınız. Yeni kulp takacak iseniz kendi belirlediğiniz standart ölçüdeki kulplarımızdan modellere göre seçim yapabilirsiniz.

Dolap kulpu alırken nasıl ölçülür?

Mobilya Kulp Ölçüsü Nasıl Alınır?

Metreyi elimize alarak kulpumuzun arkasındaki 2 delik arasındaki mesafeyi ölçmeniz yeterlidir. Örnek vermek gerekirse eski mutfak kulpunuzu değiştirmek istiyorsunuz, 2 delik arasındaki mesafeyi ölçütünüz 10 cm geldi dolap kulpları ölçüsü sekmesine baktınız 10 cm ölçü yok. Dert etmeyin bu kulpun ölçüsü 96 mm’dir.

Dolap kulpları standart mı?

Mobilya kulplarının ölçüleri standart olarak ilerlemektedir. Mevcuttaki kullandığınız bir kulp var ise aynı ölçüde almalısınız. Farklı ölçü aldığınız takdirde mevcuttaki kulplarınızın yerine olmayacaktır.

Related Articles

Dolap kulp kaç cm olmalı?

Loreipsum 3

Cevap: Merhaba , dolap kulplarında ölçüler standartdır , 19,2 cm ve 22,4 cm delik arası ölçüleri vardır. 20,5 olmaz muhtemelen siz yanlış ölçü almışsınızdır. Bir deliğin tam ortasından diğer deliğin tam ortasına ölçtüğünüz zaman doğru ölçü olacaktır .

Kulp çeşitleri nelerdir?

Mobilya Kulpları Modelleri ve Fiyatları | %22 indirim

Söz konusu mutfak dolabı kulp çeşitlerinin neler olduğunu aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Modern Tasarımlı Kulplar. …
  2. Krom Kaplama Kulplar. …
  3. Alüminyum Dolap Kulpları …
  4. Ahşap Dolap Kulpları …
  5. Porselen Dolap Kulpları …
  6. Country Mutfak Dolabı Kulpları …
  7. Inox Dolap Kulpları …
  8. Plastik Dolap Kulpları

Dolap kulp yeri nasıl delinir?

Önce ölçüyü alın, kulpu yatay tutun ve tam deliklerin geldiği yere nokta koyun, sonra nokta koyduğunuz yerden matkap ile delin.

Dolap kapağı ölçüsü nasıl alınır?

ÖLÇÜ NASIL ALINIR

Metrenizi elinize alın ve eski dolap kapaklarınızın arka kısmından, bir kenardan diğer kenara ölçün. Her zaman ölçü almaya önce boydan başlayın. hata olasılığına karşı 2 kez ölçü aldıktan sonra not defterinize dikkatlice ve cm cinsinden kaydedin. Aynı şeyleri kapağınızın eni için de yapın ve not defterinize ekleyin.

Dolap kulpları nasıl parlatılır?

Kararan mobilya kulpları, karbonat ile parlatılabilmektedir. Mobilya kulplarının temizliğine yetecek ölçüdeki karbonat, krem haline getirilerek dolap kulplarına uygulanabilmektedir. Nemli bir bez ile iyice arındırılan mobilya kulpları, ilk günkü görünümüne kavuşmaktadır.

64 mm kulp kaç cm?

Porcellana Perla 64 mm – (6,4 Cm) Gerçek Porselen Kulp- Fiyatı

192 mm kulp kaç cm?

System SY 7327 Mobilya Kulp Antrasit - 192 mm-Antrasit - 192 mm -  onlinehirdavat.com

Alüminyum Boy Kulp Mobilya Dolap Çekmece 192 Mm ( 19,2 Cm ) EYM4342427192.

224 mm dolap kulpu kaç cm?

Deltaaks Mat Siyah Zeybek Model Mobilya Kulp 224 mm (22.4cm)

128 mm kulp kaç cm?

RESİMDE GÖRDÜĞÜNÜZ ÜRÜNÜN FARKLI ÖLÇÜLERİ BULUNMAKTADIR.96 mm. = 9.6 cm.128 mm. = 12.8 cm. (ÖLÇÜLER DELİKTEN DELİĞE OLAN ÖLÇÜLERDİR.)

160 mm dolap kulpu kaç cm?

Metax Te-Kare Kulp Mat Siyah Çekmece Dolap Mobilya Kulpu 160 MM = 16 CM.

Kulp nerelerde kullanılır?

Kulp; makinelerde, makine kapaklarında; çekmece, kazan, tencere, fincan, dolap gibi eşyalarda kaldırmak, açmak, tutmak gibi eylemlerin gerçekleştirilmesine yarayan tutulan ya da elle birebir ilişkide olan çevrilen, kavranan genel olarak halka ve hafif kavisli şekilde bükülmüş tutma aracıdır.

Boy kulp nedir?

Boy kulp kullanılarak, uzunluğu ne olursa olsun, dolap ve çekmece kapağının, kapak uzunluğu boyunca herhangi bir noktadan kolaylıkla tutularak hareket ettirilmesi kolay hale getirilmiş olur. Alüminyum boy kulp malzemeler, her tür mobilyalarda kolaylıkla uygulanabilir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button