Yerel mutfak ve turizm

Dondurulmuş Limon ve Portakal ile Kolay Limonata Tarifi: Tat Dolu Serinlik!

Dondurulmuş limon ve portakal ile yeni bir Türk tarzı kolay limonata tarifi yapın. Limonların her bölümünü kullanarak en fazla lezzeti elde etmeye çalışacağız. Limonları ve portakalı dondurmak, tatları çıkarmamıza yardımcı olur.

Malzemeler

Frozen Lemonade (with Fresh Lemons!) - Evolving Table

 • 2 adet limon
 • 1 adet portakal
 • 3/4 su bardağı şeker
 • 2-3 küçük parça sitrik asit (isteğe bağlı)
 • Yaklaşık 2 litre soğuk su
 • Bir süzgeç
 • Gül sardunya veya nane yaprakları (isteğe bağlı)

Adım Adım Tarif

 1. Limonları ve portakalın üst sap kısımlarını kesin ve çıkarın. Eğer çekirdekleri varsa çıkarın. Yaklaşık ceviz büyüklüğünde küplere kesin, bir dondurucu poşetine koyun ve dondurun. Ben genellikle mevsimde yaparım ve yıl boyunca kullanırım. Limonata yapmaya hazır olduğunuzda, işleme başlamadan önce donmuş meyveleri yaklaşık 10-15 dakika önce çıkarın. Hala donmuş olmaları gerekmekle birlikte, bir bıçakla kesilebilecek kadar yumuşak olmalıdır ki şekeri gıda işleme makinesinde işleyebilelim.
 2. Dondurulmuş meyveleri şekerle büyük bir gıda işleme makinesine koyun ve püre haline gelene kadar işleyin. Sitrik asidi ekleyin ve yaklaşık yarım su bardağı soğuk su ekleyip daha ince bir kıvam alana kadar işleme devam edin.
 3. Sıvıyı başka büyük bir kaba süzün ve püreyi gıda işleme makinesine geri koyun, daha fazla su ekleyin ve tekrar karıştırın. Meyvelerden mümkün olduğunca fazla tat alabilmek için bu adımı bir kez daha tekrarlayın. Son adımda elinizle sıkabilirsiniz. Sonuç olarak yoğunlaşmış bir sıvı elde edeceksiniz, istediğiniz tatlılıkta olana kadar daha fazla soğuk su ekleyin.
 4. Daha sonra konsantre halde saklayabilirsiniz ve servis yaparken bardaklara su ekleyebilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

Bu kolay tarifle, dondurulmuş limon ve portakaldan nefis bir limonata yapabilirsiniz. Şimdi dondurulmuş limon ve portakal ile kolay limonata yapmanın keyfini çıkarın!

Geleneksel Türk Şerbet İçeceğini Nasıl Yapacağınızı İzleyin

Eğer Türk tariflerine ilgi duyuyorsanız, geleneksel Türk şerbeti içeceğini nasıl yapılacağını gösteren bu videoya da göz atabilirsiniz: Türk/Osmanlı Şerbet Meyve İçeceği Nasıl Yapılır.

Kolay Limonata Tarifi – Dondurulmuş Limon ve Portakal ile nefis bir limonata yapmanın keyfini çıkarın. #Limonata #Tarif #Tatlılık

Dikkatinizi Çekebilecek İlgili Sorunlar

How do I make a frozen lemonade?

Nasıl Dondurulmuş Limonata Yapılır?

Kolay bir yetişkin versiyonunu yapmak için (sadece votka ekleyin!) Vanilya özütü – işte sırrımız!

LİMONLAR: Dondurulmuş limonata için 3 limona kadar ihtiyacınız olacak. Konsantre limon suyu kullanmanız gerekiyorsa, kullanabilirsiniz, ancak limon tadı belirgin olmayabilir. Limon suyu dondurulmuş limonatanıza harika bir lezzet katar. İşte tarifimiz!

How much lemon juice do you need to make homemade lemonade?

Ev Yapımı Limonata İçin Ne Kadar Limon Suyu Gereklidir?

Bu Ev Yapımı Dondurulmuş Limonata harika bir sonuç verdi! Bu tarif için tam bir su bardağı limon suyu gereklidir. Eğer ekşi bir limonata seviyorsanız daha fazla limon suyu ekleyebilir veya basit şurup miktarını azaltabilirsiniz. Harika bir narenciye sıkacağımızı aldık ve Wes işe koyuldu. Ev yapımı limonata yaparken, tüm o limon kabuğunu ziyan etmeyin!

How do you make Lemon Ice Ice?

Limon Dondurması Nasıl Yapılır?

Bir limonun kabuğunu rendeleyin ve rendelenmiş kabuğu kenara ayırın. Ardından limonları soyun ve çekirdekleri çıkarın. Kabukları ve çekirdekleri atın. Limonları, rendelenmiş kabuğu, şekeri, buz ve suyu bir mikserle ekleyin ve istediğiniz kıvama gelene kadar karıştırın. Daha pürüzsüz bir donmuş içecek istiyorsanız daha uzun süre karıştırın ve daha buzlu bir içecek istiyorsanız daha az karıştırın.

Can you freeze lemonade in an ice cream maker?

Limonatayı Dondurma Makinesinde Dondurabilir misiniz?

Her zaman limonatayı bir dondurma makinesinde yapabilirsiniz. İlk olarak limonatayı karıştırın, ardından 1 saat soğutun. Daha sonra dondurma makinesine dökün ve üretici talimatlarına göre dondurana kadar karıştırın. Sonuç buzlu kıvama gelinceye kadar bekleyin.

What can I do with frozen lemons?

What is frozen lemonade made of?

Dondurulmuş Limonata Nedir?

Sıcak bir günde, serinletici bir bardak buzlu dondurulmuş limonata vurulamaz. Dilimlenmiş limon, ince taneli şeker, su ve limon suyunu buzla karıştırarak, herkesin seveceği bir donmuş içeceği elde edebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button