Cimstone tezgah kullanimi

by TA Haber Taşıyıcı
Çimstone Mutfak Tezgahları - Örnek Uygulama Çeşitleri | Artaş Mermer - Ankara

Çimstone tezgah kullanırken nelere dikkat?

Çimstone yapısal olarak ısıyla kısa süreli temasta, diğer taşlardan daha dayanıklıdır. Ancak, her türlü taş, ani ve hızlı sıcaklık değişimlerine maruz kalması halinde zarar görebilir. Yüzeyin ısı farklılıklarına karşı diğer tüm malzemelerde olduğu gibi korunmasını öneririz.

Çimstone tezgah nasıl kullanılır?

Çimstone tezgah bakımı için nemli ve deterjanlı bezle dairesel hareketler şeklinde uygulama yapabilirsiniz. Ancak yüzeyin tamamen deterjandan arındırılması için bol su kullanmalısınız. Bu ürünleri Çimstone tezgah üzerine uygulamayın: Aktif Hidroksit içeren Alkali ürünler (Lavabo açıcıları, kostik vb.)

Çimstone tezgah ne ile temizlenir?

Çimstone tezgahınızın doğal parlaklığını ve estetik görünümünü yıllar boyunca koruması için basit temizlik işlemleri yeterlidir. Nemli bir bez ve az miktarda sıvı deterjan temizlik için idealdir.

Gerçek çimstone nasıl ayırt edilir?

Çimstone Mutfak Tezgahı - İFS Erginler Mermer | Ankara Mezar Yapımı

Orjinal Çimstone’nun arkasında muhakkak ki Çimstone logosu, iş emri numarası ve ürün kodu vardır. Yazısı silinmiş, fabrikadan öyle gelmiş gibisinden söylemlere kesinlikle itibar etmeyiniz. Orjinal Çimstone’lar 10 yıl garantilidir. Bu yazı 15 Nisan 2020 tarihinde yazılmış olup güncelliğini yitirmiş olabilir.

Çimstone tezgah dayanıklı mı?

Çimstone Tezgah Özellikleri ve Avantajları – Konforlu Kullanım!

Çimstone tezgahın darbe dayanımı 3 Joule’dir. Bu değeri ile granitten daha dayanıklı olduğunu gösterir.

Çimstone tezgah cilalanır mı?

Çimstone Tezgah Nedir? Bakımı Nasıl Yapılır? - HayatKolay

-Taş yüzeyindeyeniden parlatma, kumlama, sulu zımpara, cilalama vb. herhangi bir yüzey işlemi yapılmamalıdır. Bu işlemlerin özellikle ek yerlerinde uygulamasından kaçınılmalıdır. -Taş yüzeyine parlatıcı, dolgu, cila, su itici vb. kimyasallar uygulanmamalıdır.

Çimstone sararır mı?

ÇimStone Tezgah Sararma Şikayeti! 2015 yılında leke tutmaz ve asla sararma yapmaz denilerek yaptırdığım ÇimStone tezgahımın bazı yerlerinde sararma oldu üzerine hiçbir şey koymaya gelmiyor hemen leke tutup sararıyor hiçbir şekilde çıkmıyor. Oldukça maliyetli bir ürün ama kesinlikle beklentilerimi karşılamadı.

Çimstone tezgah sararması nasıl geçer?

Sararan Mermer Nasıl Temizlenir? Sararmış Mutfak Tezgahını Beyazlatma Yolları - Mortilki

Eğer kurumuş ve inatçı bir leke ile karşı karşıya isen su yardımıyla biraz yumuşattıktan sonra uygun bir temizlik malzemesi ile lekeyi temizleyebilirsin. Eğer çimstone yüzeye zarar vermek istemiyorsan çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi yüksek oranlı baz ve asitlerden kaçınmaya çalışmalısın.

Granit tezgaha Porçöz dökülür mü?

Mutfak tezgahları, mermer zeminler veya mermer lavabolar gibi farklı alanlarda inatçı lekeleri ortadan çıkarmak için hiçbir zaman asidik malzemeler kullanmamak gerekir. Özellikle porçöz gibi ürünler direkt olarak daha fazla leke oluşmasına, hatta mermerin çatlamasına dahi neden olabilir.

Mutfak tezgahı sararması nasıl geçer?

Temiz bir bez üzerine bir miktar bulaşık parlatıcısı dökerek tüm tezgahı hafifçe ovalayarak temizleyin. Tezgah üzerindeki sararma ve lekelerin kısa bir süre içerisinde yok olduğunu fark edeceksiniz.

Çimstone ne ile yapıştırılır?

STONE FIX FZ 90 KOMPOZIT MERMER VE TAS YAPISTIRICIFZ 90 İki bilesenli, seffaf, jel kıvamında yapıstırıcı, kuvars, veya kalsit esaslı kompozit tasların, granit ve benzeri sert yüzeyli doğal tasların ve belenco, çimstone yapıstırılması içindir.

En iyi pas çözücü nedir?

Sıra Modeller Hacim
1 Farmasi Mr. Wipes 1000 ML
2 Henkel Çok Amaçlı Pas Sökücü 200 ML
3 Porçöz Pas Kireç Çözücü 1000 ML
4 Cif Perfect Power 435 ML

Akrilik tezgah yanar mı?

Akrilik Tezgah Kullanışlı mı ? | Lenis Akrilik Tezgah Sistemleri

Ayrıca sıcak ürünleri tezgah üzerine koymamalısınız, yanık izleri zor geçer. Tezgahınız eskidiğinde ise zımparalama yöntemiyle ilk aldığınızdaki haline çevirebilirsiniz. Akrilik mutfak tezgahları malzemelerinin bir özelliği de ısıyla şekil aldığı için yanma ve bozulma gibi durumlarla sizi rahatsız etmemesi.

Çamaşır suyu mermeri aşındırır mı?

Doğal taşların temizliği önem hassasiyet gerektirmektedir. Sentetik bazlı temizleyiciler ve çamaşır suları mermer yüzeylerde kullanılmaz. Yapılan en büyük hatalardan biri ise banyo ve mutfaklardaki mermerlerin temizliğinde kireç çözücü kullanmaktır.

Tezgah yanığına ne iyi gelir?

Beyaz Mutfak Tezgahından Yanık Lekesi Nasıl Çıkar?

  1. Adım: Tezgahı Silin. Sıcak suya biraz beyaz sabun rendeleyin ve eritin. …
  2. Adım: Diş Macunuyla Ovun. Yanık lekesi olan bölgeye bir miktar diş macunu sıkın. …
  3. 3. Adım: Tezgahı Zımparalayın. Tezgahınızın yanık lekesi olan kısımlarını bir kum zımparası ile zımparalayın.

Çimstone hangi ülkenin?

Dünya Kompoze Taş Üreticileri Birliği olarak faaliyet gösteren A.St.A’ya üye tek Türk markası olan Çimstone, Türkiye Kuvars sektörünü uluslararası düzeyde temsil ediyor.

İlginizi Çekebilir

Related Posts

Leave a Comment

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Devamını oku

Privacy & Cookies Policy