Cep telefonu nasil dezenfekte edilir

by admin
9 views
A+A-
Reset

Telefon en iyi neyle temizlenir?

TELEFON NASIL TEMİZLENİR? - En basit yöntem! - YouTube

Aşındırıcı kimyasallar ve çok ıslak bezlerin kullanımı cihazlara zarar vereceğinden işlemler sadece mikrofiber bez yardımıyla gerçekleştirilmelidir. Cihazın ekranı, kılıfı ve arka kasasını temizlemekte etkili olan mikrofiber bez, sabun ve su yardımıyla nemli bir hâle getirilerek yüzeye uygulanır.

Cep telefonu temizliği nasıl yapılmalı?

Telefonların temizliği nasıl yapılır? - YouTube

Telefon Nasıl temizlenir

 1. Çizik ve aşınmaları önlemek için nazikçe siliniz, bastırmayınız.
 2. Kılıf, kulaklık, şarj kablosu ve diğer aksesuarları temizlerken dikkatli olunuz. …
 3. Deterjan, klor, dezenfektan, hipo, çamaşır suyu veya diğer temizlik malzemelerini kullanmayınız.
 4. Alkolü direk olarak telefonunuza sıkmayın.

Telefondaki mikroplar nasıl temizlenir?

Akıllı telefonları temizlemek için su ve sabun kullanmak en etkili yöntemlerden biri olarak görülüyor. Telefonun ön kısmı, sabunlu suya batırılmış sert olmayan bir kumaşla yavaşça temizlenebilir. Apple, gözlük camı temizlemek için kullanılan kumaşın bu amaçla kullanılabileceğini söylüyor.

Telefon disi nasil temizlenir?

Telefonları temizlemek için kimyasal sıvı, jel, aşındırıcı ve ıslak bez kullanmamamız gerekmektedir. Telefonlarınızı temizlemek için mikrofiber bez tercih edilmelidir. Mikrofiber bez su ve sabunla ıslatılmalıdır. Bu işlemden sonra nazikçe telefonun yüzeyi silinmelidir.

Bir telefon nasıl soğutulur?

Telefonlar Nasıl Soğutulur?

 1. Kılıf ya da koruyucu varsa çıkarın.
 2. Tüm bağlantıları devre dışı bırakmak için uçak moduna geçin.
 3. Güneş altındaysa telefonu gölgeye bırakın.
 4. Serin bir ortamda sıcaklığı düşürmeye çalışın. …
 5. Ekran parlaklığını azaltın.

Cam sil ile telefon silinir mi?

Alkol içeren temizlik malzemeleri de telefon ekranına ciddi zarar verir, kolonya, el dezenfenktanı, Camsil ve diğer temizleyicileri ekranınızı silmekte kullanmayın. Evet, alkol içeren ürünler mikropları öldürmesi, çabuk kuruması ve iyi temizlemesi ile meşhur ancak telefon ekranına oldukça zararlı.

Cep telefonu kolonya ile silinir mi?

Telefonu kolonya ile silmek zararlı mı? - Retete Fitness

Doğrudan sıvı teması telefonun bozulmasına yol açıyor. Peki telefon temizliği nasıl yapılmalı. Tamirciler dezenfektan ya da kolonyanın bez yardımıyla kullanılmasını öneriyor. Bu ürünleri kolonya, dezenfektan veya alkollü mendillerle kısa süreli silmek yeterli.

Telefon ıslak mendil ile silinir mi?

Islak mendil kullanmak Peçete, kağıt havlu, tuvalet kağıdı veya kağıttan yapılmış diğer ürünler de ekran temizliği için tercih ediliyor. Oysa bu ürünler ekranı çizebiliyor. Elektronik ekran temizliğinde, gözlük kutuları ile birlikte verilen mikrofiber yapıdaki bezleri kullanmak gerekiyor.

Bu telefon nasıl temizlenir?

Kablo ve aksesuarları kullanmayın. Gözlük temizleme bezi gibi yumuşak, mikrofiber bir bez kullanarak cihazınızın dış yüzeyini hafifçe silin. Telefonun şarj soketi, kulaklık soketi, hoparlör ve mikrofon ızgaraları neme maruz kalmamalı. Deterjan, sirke gibi maddeler yerine alkol bazlı temizleyiciler kullanın.

Telefon temizleme spreyi nasıl yapılır?

Antibakteriyel temizleme spreyi alın. Cep telefonunu temizleme spreyiniz yoksa, küçük bir sprey şişesine %70 izopropil alkol ve %30 distile su ile doldurun. Bu içerikleri internet üzerinden veya en yakın eczaneden edinebilirsiniz. Telefonun üzerindeki tüm aksesuarları çıkartın.

Elektronik cihaz nasıl temizlenir?

Az miktarda alkol ve bir parça suyu bir sprey şişesine dökün . Hazırladığınız alkol ve su solüsyonunu bir mikrofiber beze püskürtün. Temizlik bezine dokunulduğunda, ıslaklık hissedilmemesi gerektiğini göz önünde bulundurun. Nemlendirdiğiniz mikrofiber temizlik beziniz ile ekran haricindeki tüm yüzeyleri silin.

Samsung telefonu nasıl temizlenir?

Samsung akıllı telefonu nasıl temizleyebilirim?

 1. Galaxy akıllı telefonunuzu temizlemeden önce kapatın, varsa üzerindeki kapak veya kılıfı, tüm kabloları veya aksesuarları çıkarın.
 2. Telefonun dış yüzeyini nazik bir şekilde silmek için kamera merceği temizleme bezi gibi yumuşak, tüy bırakmayan, mikrofiber bir bez kullanın.

Telefon bakımı nasıl yapılır?

3 ay gibi düzenli periyotlarda tuş kısımlarını telefonunuzdan ayırıp tüm aralıkları bir kulak pamuğu yardımıyla temizleyin.

 1. Toz Önleyici Mendil Kullanın. …
 2. Özel Spreyler Kullanın. …
 3. Sirkeli Su Kullanın. …
 4. Ekran Koruyucu Kullanın. …
 5. Toz Önleyici Ayaklık Kullanın. …
 6. Bant Kullanın.

iPhone telefon nasıl temizlenir?

How to clean the speakerphone and microphone? - YouTube

Temizleme için şu yönergeleri izleyin:

 1. Tüm kabloları çıkarın ve iPhone’unuzu kapatın.
 2. Yumuşak, hafif nemli ve tüy bırakmayan bir bez (örneğin, gözlük temizleme bezi) kullanın.
 3. Açıklıkları neme maruz bırakmayın.
 4. iPhone’unuzu dezenfekte etme yönergelerini uygulamıyorsanız temizlik ürünleri kullanmayın.

Related Posts

Leave a Comment