Sıkça Sorulan Sorular

Cankaya sgk

Çankaya hangi sosyal güvenlik merkezine bağlı?

Çankaya Sosyal Güvenlik Merkezi ANKARA ili ÇANKAYA ilçesinde hizmet vermektedir. Çankaya Sosyal Güvenlik Merkezi kurumuna 0 312 414 44 44-49 telefon numarasından ve MİLLİ MÜDAFAA CAD. NO:24 BAKANLIKLAR-ÇANKAYA/ANKARA adresinden ulaşabilirsiniz.

SGK KEP adresi nedir?

No:7 Sıhhiye Çankaya/Ankara Telefon No: 0(312) 4587779 Faks No: 0 (312) 432123 e-Posta: [email protected] İnternet Adresi: www.sgk.gov.tr Kep Adresi: sgkahs01.kep.tr Bilgi için: İbrahim ÖZÇELİK Daire Başkanı Telefon No: 0(312) 458 71 10 6/8 Page 7 güvenlik il müdürlüğüne veya sosyal güvenlik merkezine/merkez …

SGK mail adresi nedir?

T.C.

SGK ve SSK aynı şey mi?

Hizmet Dökümünde Görünen K-Ş-S Harfleri Ne Anlama Gelmekte ?

Related Articles

Buna göre Bağkur, emekli sandığı ve SSK artık ayrı birimler değil, hepsi SGK çatısı altında birleşmiştir. İşveren adına çalışanlar, kendi adına çalışanlar ve kamu kurumlarında çalışanlar arasındaki ayrımlar devam etse de tamamının sigorta branşları SGK üzerinden yürütülmektedir.

SGK Dilekçe nereye verilir?

Emeklilik Dilekçesi Ne Zaman Verilmeli 2023? - Engelli.com

Emeklilik dilekçesinin teslim edilmesi gereken yer Sosyal Güvenlik Kurumu’dur (SGK). Bununla birlikte internet üzerinden başvuru da yapılabilir. Emekli olmak için bu dilekçenin online olarak doldurulması ya da SGK’ya teslim edilmesi yeterlidir.

Bağlı olduğum sosyal güvenlik kurumunu nasıl öğrenirim?

Eğer e-devlet şifrem yok diyorsanız bulunduğunuz ilin sağlık güvenlik kurumuna giderek TC numaranız ile yetkililerden bağlı bulunduğunuz SGK ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

KEP adresi için ne lazım?

KEP hesabı edinmek isteyen gerçek kişilerin ön başvuru formunu doldurarak, Nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve kimlik yerine geçen geçerli resmî belge ile PTT Merkez Müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.

KEP adresi olup olmadığı nasıl anlaşılır?

KEP göndereceğim kişi ya da kurumun KEP’i olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? KEP rehberinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. KEP Rehberi sorgulamaları zorunlu veya isteğe bağlı rehber alanları kullanılarak gerçekleştirilir.

KEP adresi gerekli mi?

KEP adresi nedir? KEP adresi ne demek? - ShiftDelete.Net

KEP adresleri önemli bilgi ve belgelerin gönderiminde, ticari faaliyetlerin daha güvenilir yapılabilmesinde ve resmi evrakların paylaşılmasında kullanılan yasal bir zemine oturtulmuş, güvenli bir teknik altyapısı olan ve sıklıkla kullanılan bir sistemdir.

SGK ile nasıl iletişime geçebilirim?

ÇALIŞMA HAYATI İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170” Çalışma Hayatı İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girdi.

SGK’ya dilekçe posta ile gönderilir mi?

İşverenler, sigortalı veya hak sahipleri SGK işlem ve uygulamalarıyla ilgili başvurularının önemli bir kısmını e-Devlet üzerinden yapabildikleri gibi, bazı başvurularını da ilgili SGK müdürlüğüne başvurarak veya başvuru evrakını posta ya da kargo yoluyla göndererek yapabilmektedirler.

SGK’dan nasıl mesaj gelir?

5502’ye kısa mesaj atın. Hangi tarihte, ne kadar prim yatırıldığı ile ilgili bilgi anında ulaşacaktır.

SGK nedir kimlere verilir?

Kimler SGK’lıdır?

  1. Bir işverenin emrinde hizmet akdiyle çalışanlar,
  2. Kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar,
  3. Kamu idarelerinde kamu görevlisi olarak çalışanlar,
  4. Tarımda kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar,
  5. Tarımda hizmet akdiyle süreksiz çalışanlar,
  6. İsteğe bağlı sigorta primi ödeyenler sigortalılık kapsamındadır.

Aynı anda iki SGK olur mu?

Aynı Anda İki İşyerinde Sigortalı Görünmek - Sorularla SGK

Buna göre sosyal güvenliğin tek olması ilkesi gereği bir kişi aynı anda birden fazla sigortalılık statüsüne sahip ise bunlardan yalnızca biri bakımından sigortalı sayılmaktadır. Yani bu demek oluyor ki aynı anca eski deyimle hem SGK’lı hem de Bağkur’lu olmanız mümkün değildir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button