Sıkça Sorulan Sorular

Calisma masasi dizayn

En uygun çalışma masası ölçüleri nelerdir?

Verimli Çalışmak için İdeal Çalışma Masası Ölçüleri Nelerdir? - Doğtaş

En uygun çalışma masası ölçüleri, masa başına oturduğunuzda masanın üst kısmının beliniz ve kaburgalarınız arasında bir noktaya denk gelmesini gerektirir. Dirseklerinizi rahatlıkla masanın üzerine koyabilmelisiniz, bununla birlikte kolunuzun dirseklerden ayrılan alt ve üst kısımları arasında yaklaşık 60 derecelik bir açı olmalı.

Bir çalışma masası var mı?

Belki çalışma odası olarak ayırabileceğiniz bir oda da olmayabilir ama çalışma amaçlı bir alanada ihtiyacınız var ise işte tam olarak size lazım olan fikir aşağıdaki ilk görseldedir. Şu zamana kadar gördüğüm en minimal ve pratik çalışma masası fikridir. Ayrıca düzeni tamamı ile size kalmış.

Bir çalışma odası veya çalışma masası var mı?

Hepimiz çalışma odası ve çalışma masası sahibi olma konusunda şanslı değiliz. Belki çalışma odası olarak ayırabileceğiniz bir oda da olmayabilir ama çalışma amaçlı bir alanada ihtiyacınız var ise işte tam olarak size lazım olan fikir aşağıdaki ilk görseldedir. Şu zamana kadar gördüğüm en minimal ve pratik çalışma masası fikridir.

Related Articles

Hangi bir çalışma masasında süt beyazı çalışma masası vardır?

Koordinat Pratik Kitaplıklı Çalışma Masası Beyaz 120x50

Sizde böyle süt beyazı bir çalışma masanız olsun istiyorsanız İkea’nın “Malm” serisi çalışma masalarına bir bakabilirsiniz. Aşağıdaki çalışma masası dekorasyonu ise tam olarak sofistik bir havaya sahiptir. Özellikle masa arkasına konumlandırılmış ahşap tabla, tarifi olmayan bambaşka bir hava katıyor.

Çalışma masası düzeni nasıl olmalı?

Ders çalışma masası düzeni, renkli ve karmaşık dekoratif ürünlerden arındırılmış olmalıdır. Çok fazla renkli kalemler, süslü biblolar, çeşitli defterler dağınık ve karışık bir atmosfer yaratır. Ders çalışırken konsantre olmak, dikkati konuya vermek ve bölünmeden çalışmak gerekir.

Çalışma masası nasıl konumlandırılmalı?

ÇALIŞMA MASASI ÖZELLİKLERİ · Ders çalışma masasını pencereden gelen ışığı alacak şekilde yerleştirin. Kesinlikle pencerenin önüne yerleştirmeyin, Pencereye sırtınız dönük şekilde olmamalıdır. Burada bir diğer önem arz eden şey çalışma masasında ders çalışılırken oturma pozisyonuna göre pencere solda ve sağda olmalıdır.

Iyi bir ders çalışma ortamı nasıl olmalıdır?

En Uygun Ders Çalışma Ortamı Nasıl Olmalı?

 1. Çalışma ortamında dikkati dağıtıcı afiş, poster, yazı, resim, TV, bilgisayar CD, müzik seti, telefon gibi uyarıcıların olmaması
 2. Çalışma ortamının huzur veren, olumlu yönde etkileyen bir renkte olması
 3. Aydınlatmanın gözü yormayacak ya da uyku getirmeyecek düzeyde olması

Çalışma masası rengi nasıl olmalı?

Beyazın yanında, bej, krem rengi gibi açık renkler de çalışma odası için tercih edebileceğiniz renklerdir. Çalışma odasında siyah ya da kırmızı tercih etmemelisiniz. Konsantrasyonu bozucu ve dikkat dağıtıcı renklerdir. Performansınızın düşmesine sebep olurlar.

Ders çalışma düzeni nasıl sağlanır?

Ders Çalışma Masası Düzeni Nasıl Olmalı? - Mortilki

Sana uygun olabilecek bu verimli ders çalışma tekniklerini uygulayarak ders çalışma sürecini daha verimli hale getirebilirsin:

 1. Derslere düzenli olarak katılmak. …
 2. Düzenli tekrar yapmak. …
 3. 3. Erken başlamak. …
 4. Günlük plan yapmak. …
 5. Motive olmak. …
 6. 6. Uygun çalışma ortamını oluşturmak. …
 7. 7. Dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırmak.

Çalışma masası nasıl sabitlenir?

– Damla sakızı özlü veya sade sert sakızı iyice çiğneyiniz. Daha sonra masanın altına yapıştırınız. – 8 veya 9 kat katladığınız kağıdı (karton kağıt da olabilir) masanın ayaklarının altına yerleştiriniz. Masa sallanmayacaktır.

Ders çalışma masası ve sandalyesi nasıl olmalı?

Sandalye oturduğunuz anda ayaklarınızın yere tam olarak basması ve dizlerinizin arkalarının sandalyenize temas ediyor olması gerekir. Bacaklarınızın üst kısmının yere paralel olması önemlidir. İdeal sandalye yüksekliği 40-50 cm.’dir. Oturma kısmının derinliğiyse 5-7 cm. aralığında olmalıdır.

Ders çalışırken masa lambası nasıl olmalı?

Peki, ders çalışma ışığı hangi renk olmalı? Sert beyaz ışık gözlerinizin yorulmasına, sarı ışık ise dinlendirici etkisinden dolayı veriminizin düşmesine sebep olabilir. Bu nedenle çalışırken göz sağlığınız ve çalışma veriminiz için yumuşak beyaz ışığı tercih edebilirsiniz.

Verimli ders çalışma yöntemi nedir?

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA TEKNİKLERİNİN FAYDALARI

Öğrenme yeteneğinin ve potansiyelinin belirli bir amaç doğrultusunda en üst seviyeye çıkarmak için yapılan bilinçli ve planlı çalışmaya Verimli Ders Çalışma denir. Verimli ders çalışmada zaman, öğrencinin belirlediği amaç ve öncelikleri doğrultusunda programlı ve verimli olarak kullanılır.

Verimli ders çalışma nasıl olur maddeler halinde?

VERİMLİ DERS ÇALIŞMA YOLLARI NELERDİR?

 1. Amaçlarınızı belirleyin.
 2. Planlı çalışın.
 3. Geçmiş konuları tekrar ederek ders çalışın.
 4. Zamanınızı en verimli şekilde kullanın.
 5. Dikkatinizi dağıtacak objelerden kaçının.
 6. Odağınızı derse verin.
 7. Araç – gereç ve materyallerden faydalanın.
 8. Plan yapın ve bu plana sadık olun.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button